چند هفته قبل یکی از افشاگران مشهور که با نام کاربری Ice Universe در توییتر فعالیت دارد، اعلام کرد که طراحی گوشی‌های سری گلکسی S23 تفاوت خاصی با نسل قبلی خود ندارند و حتی از نظر ابعاد هم مشابه یکدیگر هستند. حالا این فرد جزئیات بیشتری مانند اندازه و رزولوشن نمایشگر و ابعاد دقیق این گوشی‌ها را فاش کرده است.

به طور خلاصه، اندازه‌ و رزولوشن نمایشگر‌ها مانند نسل قبلی است و در این زمینه شاهد تغییری نخواهیم بود. از طرف دیگر، طول و عرض بدنه هم در حد فقط چند دهم میلی‌متر بیشتر شده است. این افشاگر در مورد وزن این گوشی‌ها صحبت نکرده ولی با این اوصاف، در این زمینه هم نباید انتظار تفاوت محسوسی را داشته باشیم.

S22S23S22+S23+S22 UltraS23 Ultra
اندازه نمایشگر۶.۱ اینچ۶.۱ اینچ۶.۶ اینچ۶.۶ اینچ۶.۸ اینچ۶.۸ اینچ
رزولوشن (افقی)۱,۰۸۰۱,۰۸۰۱,۰۸۰۱,۰۸۰۱,۴۴۰۱,۴۴۰
رزولوشن (عمودی)۲,۳۴۰۲,۳۴۰۲,۳۴۰۲,۳۴۰۳,۰۸۸۳,۰۸۸
طول بدنه۱۴۶.۰میلی‌متر۱۴۶.۳میلی‌متر۱۵۷.۴میلی‌متر۱۵۷.۸میلی‌متر۱۶۳.۳میلی‌متر۱۶۳.۴میلی‌متر
عرض بدنه۷۰.۶میلی‌متر۷۰.۹میلی‌متر۷۵.۸میلی‌متر۷۶.۲میلی‌متر۷۷.۹میلی‌متر۷۸.۱میلی‌متر
ضخامت بدنه۷.۶میلی‌متر۷.۶میلی‌متر۷.۶۴میلی‌متر۷.۶میلی‌متر۸.۹میلی‌متر۸.۹میلی‌متر

برخی کاربران انتظار دارند که گوشی‌های گلکسی S23 و S23 پلاس مانند سری S20 با نمایشگر‌های دارای رزولوشن QHD+ راهی بازار شوند. اما بر اساس اعلام این افشاگر، رزولوشن نمایشگر هم دست‌ نخورده و این دسته از کاربران ناامید خواهند شد.

بر اساس اطلاعات افشا شده، گلکسی S23 اولترا از دوربین اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی، سنسور اثر انگشت بزرگ‌تر، همان باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی (با پشتیبانی از شارژ ۴۵ واتی) و دوربین پریسکوپی راهی بازار خواهد شد.

یکی از مهم‌ترین تغییرات سری گلکسی S23 نسبت به نسل‌های قبلی این است که دیگر شاهد عرضه‌ی مدل‌های مبتنی بر تراشه‌ی اگزینوس نخواهیم بود. به نظر می‌رسد سامسونگ بالاخره شکست را پذیرفته و قصد دارد چند سالی روی بهبود تراشه‌های پرچم‌دار اگزینوس تمرکز کند و در این مدت، پرچم‌داران سامسونگ صرفا با تراشه‌های ساخت کوالکام راهی بازار خواهند شد.