«استیو وزنیاک»، یکی از بنیانگذاران اپل، در مصاحبه جدیدی یک بار دیگر از سیستم خودران تسلا انتقاد کرد و گفت افرادی که می‌خواهند «تلاش هوش مصنوعی برای کشتن انسان‌ها» را بررسی کنند، باید «یک خودرو تسلا‌» بخرند.
وزنیاک که در چند سال گذشته از تسلا، غول خودروسازی متعلق به «ایلان ماسک» و همچنین شیوه مدیریت این میلیاردر انتقاد کرده است، در مصاحبه جدیدی گفت:

«اگر می‌خواهید یک مطالعه در مورد اشتباهات هوش مصنوعی و تلاش‌های زیادی که برای کشتن شما دارد، انجام دهید، یک تسلا بخرید.»

ماجرای انتقادات استیو وزنیاک از تسلا
بنیانگذار اپل اولین بار پس از اینکه مدعی شد ایلان ماسک، در سال 2013 او را به‌خاطر خرید یک خودرو پرمصرف توبیخ کرده است، ابتدا یک مدل S خریداری کرد. او سپس یک خودرو برقی Chevy Bolt خرید و آن را جایگزین خودروی تسلا کرد. وزنیاک پس از آن به انتقاد از سیستم خودران تسلا پرداخت اما با این وجود نیز، پس از انتشار Autopilot 2.0، دومین خودرو مدل S خود را خریداری کرد.

وزنیاک که همراه با «استیو جابز» باارزش‌ترین شرکت جهان، یعنی اپل را تأسیس کرد، اواخر سال گذشته، ایلان ماسک را به‌دلیل دزدی از مشتریانش، ازجمله خودش، محکوم کرد. در آن زمان، او ادعا کرده بود که عملکرد خودروی تسلای خودش به‌طرز فجیعی با ادعاهای ماسک فاصله دارد و مدیرعامل تسلا مردم را گمراه می‌کند.

با این وجود، طبق گزارش‌هایی که در طول سال گذشته منتشر شده، به‌نظر می‌رسد که اظهارات وزنیاک تا حدی حقیقت داشته باشد. به‌عنوان مثال، در اسفندماه گذشته، گزارشی از تصادف مرگبار تسلا با کامیون آتش‌نشانی منتشر شده بود که ظاهراً سیستم اتوپایلوت این شرکت در آن نقش داشته است. «مارتین ابرهارد»، یکی از بنیان‌گذاران تسلا‌ نیز گفته بود که چندان طرفدار سیستم خودران نیست و این فناوری می‌تواند آینده این شرکت را به خطر بیندازد.