اسپاتیفای با امکان برگزاری مجدد کنسرت‌ها در کشورهای مختلف، تصمیم گرفته قابلیت جدید «Live Events Feed» را جایگزین Concert Hub کند. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد رویدادها و کنسرت‌های مربوط به هنرمندان مورد علاقه‌شان در اطراف خود را مشاهده کنند و می‌توان آن را به عنوان راهی برای شخصی‌سازی اسپاتیفای با توجه به علایق کاربران درنظر گرفت.

اسپاتیفای این روزها فعالیت زیادی دارد و سعی می‌کند به بخش‌های مختلف اپ خود قابلیت‌های جدیدی اضافه کند. این سرویس استریم موسیقی همچنین پیش‌تر اعلام کرد که وارد دنیای متاورس هم می‌شود. اکنون قابلیت جدید این اپ قرار است برای بهبود تجربه استفاده از رویدادهای زنده در دسترس مشترکان قرار بگیرد.

اطلاع‌رسانی رویدادها با قابلیت جدید اسپاتیفای

گزارش شده که اسپاتیفای می‌خواهد با این اقدامات در راستای بهبود و تغییر در تجربه شرکت در رویدادهای زنده هنرمندان سراسر جهان قدم بردارد. این کمپانی اعلام کرده که می‌خواهد با افزودن ویژگی جدید درون اپ، رویدادها را به طور گسترده‌تری به اطلاع کاربران برساند. در واقع این موضوع باعث می‌شود که کاربران بتوانند بهتر از همیشه در اسپاتیفای به موسیقی‌ها و رویدادهای زنده گوش فرا دهند.

اسپاتیفای برای اولین بار ویژگی مشابه مشاهده و جستجو در مورد رویدادهای زنده را در سال 2015 در دسترس قرار داد. این ویژگی از طریق شناسایی علاقه‌مندی‌ها و فعالیت‌های هر کاربر، به وی پیشنهادات مخصوصی می‌دهد. البته شرکت در رویدادها، بستگی به رایگان یا پولی بودن آن هم دارد. اگر رویداد مورد علاقه شما پولی باشد، باید بلیط مخصوص خریداری کنید تا وارد آن شوید.

هرچند باید بگوییم که پیش‌تر ویژگی Concert Hub چندان موفق ظاهر نشده بود و برای همین است که Spotify فید Live جدیدش را به‌زودی در دسترس قرار می‌دهد. به نظر می‌رسد که پیش‌تر کاربران چندان در این بخش فعالیت مستمری نداشته‌اند و حتی از هنرمندان حمایت نمی‌کرده‌اند. اطلاع‌رسانی نه‌چندان خوب در Concert Hub یکی دیگر از دلایل عدم موفقیت قابل‌توجه آن بود.