همزمان با افتتاح خانه لوسی کاشان، آثاری از مهرداد اوسکویی و ایوان د روزا عکاس ایتالیایی از روز پنجشنبه هفتم بهمن ماه ۱۴۰۰ به تماشا گذاشته می‌شود.

خانه لوسی کاشان، عنوان مجموعه‌ای فرهنگی در قلب بافت تاریخی کاشان است که به نمایش عکس اختصاص داده شده است. این خانه قاجاریِ مرمت‌شده، که دارای ۳ حیاط، ۳۰ اتاق و ۲بادگیر است، به نمایش آثار عکاسانی می‌پردازد که جایزه عکس لوسی را دریافت کرده‌اند.

جایزه لوسی از سال ۲۰۰۳ تا کنون به صورت سالانه برگزار شده و به تقدیر از عکاسانی از سرتاسر جهان می‌پردازد که عمر خود را صرف عکاسی کرده‌اند. تا به امروز حدود ۱۵۰ عکاس این جایزه را دریافت کرده‌اند که می‌توان از میان آن‌ها به آنری کارتیه برسون، دیوید بیلی، نَن گلدین، جیمز ناکتوی، استیو مک‌کوری، مارتین پار، استیون شور اشاره کرد.

در خانه لوسی، عکس‌ها برای فروش نیستند. عکس‌ها بدون امضاء، ادیشن و ارزش مالی هستند. این نمایش تنها برای معرفی استادانِ بزرگ عکاسی است که از طرف جایزه لوسی تقدیر شده‌اند.

مجموعه‌‌ی حاضر از میان عکس‌هایی که خود عکاسان برای نمایش به بنیاد لوسی داده‌اند جمع‌آوری شده است. همچنین، اتاق‌هایی به عکاسانِ خاصی چون کنرو ایزو، جرج تایس و استیو مک‌کوری اختصاص داده شده است و علاوه بر فضاهای نمایشی، دارای یک‌کتابخانه و اتاق مدیا نیز است.

علاوه بر این، برای خانه‌ی لوسی کاشان دو فضای نمایشگاهی (یکی فضای بیرون و یکی فضای داخلی) جهت برپایی نمایشگاه‌های موقت در نظر گرفته شده است. این گالری‌ها با نمایش پرتره عکاسان ایرانی از مهرداد اسکویی و نیز آثاری از عکاس ایتالیایی ایوان د روزا افتتاح می‌شوند.

بانی تأسیس این موزه-خانه حسین فرمانی بنیان‌گذار جایزه لوسی است که با همراهی و همکاری حسن روشن‌بخت و حسین روشن‌بخت، این کار را انجام رسانیده است.

حسین فرمانی هدف از تأسیس این خانه را که به‌نوعی تاریخ معاصر جهان را به نمایش می‌گذارد، کمک به جوانان ایرانی از طریق نمایش آثار بزرگترین عکاسان جهان می‌داند. او علاوه بر جایزه‌ی لوسی، جوایزِ معماری، عکاسی و دیزاینِ متعددی در سرتاسرِ دنیا بنا نهاده است. از این جمله می‌توان به جوایز PIFA ، TIFA، IPA، IDA و MIFA اشاره کرد. او همچنین فضاهای هنری دیگری را با عنوان خانه‌ی لوسی آتن و خانه‌ی لوسی بوداپست بنیان گذاشته است.

مرمت خانه لوسی را که دو سال طول کشیده حسن و حسین روشن‌بخت انجام داده‌اند. با توجه به کاربری بنا، در مرمت سعی شده تا اصل سادگی رعایت گردد. اصل کلی در مرمت، حفظ ساختار کلی معماری سنتی و اضافه کردن المان‌های مدرن است.

حسین فرمانی و برادران روشن‌بخت پیش از این در سال ۱۳۹۸ دو مجموعه‌ی خانه‌ استیو و فضای هنری هشت‌چشمه را نیز در کاشان تأسیس کرده‌اند.