در یک رویداد مشترک شرکت‌های T-Mobile و اسپیس‌ایکس، اعلام شد که در آینده‌ی نزدیک گوشی‌های این اپراتور مخابراتی می‌توانند از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک بهره‌مند شوند و سرعت بین ۲ تا ۴ مگابیت در ثانیه در نقاط موردنظر برای آن‌ها ارائه خواهد شد.

این یعنی به لطف چنین سرعتی، کاربران T-Mobile می‌توانند کارهایی مانند ارسال پیامک را انجام دهند و حتی قادر به بهره‌گیری از تعدادی از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان هستند. در گام اول، تا اواخر سال آینده چنین قابلیتی در بیشتر نقاط قاره امریکا، هاوایی، بخش‌هایی از ایالت آلاسکا، پورتوریکو و آب‌های سرزمینی ارائه می‌شود.

بر اساس اعلام مدیرعامل T-Mobile، اپلیکیشن‌هایی مانند واتساپ باید با T-Mobile و استارلینک همکاری کنند تا اپلیکیشن‌های آن‌ها قادر به بهره‌گیری از این اینترنت ماهواره‌ای باشند. این دو شرکت همچنین مشغول مذاکره با دیگر اپراتورهای مخابراتی در دیگر کشورها هستند تا کاربران T-Mobile در کشورهای بیشتری بتوانند از این مشخصه‌ی جذاب بهره ببرند.

تسلا همچنین اعلام کرده که قصد دارد برای اتومبیل‌های تسلا هم اینترنت ماهواره‌ای فراهم کند. خوشبختانه کاربران برای بهره‌گیری از این قابلیت پیشرفته نیازی به بهره‌گیری از گوشی‌های خاصی ندارند و به گفته‌ی ایلان ماسک، گوشی‌های فعلی هم می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند.

استفاده از باند‌های مخابراتی مرسوم یک مزیت مهم محسوب می‌شود زیرا نیاز کاربران به تجهیزات و قطعات مرسوم را برطرف می‌کند. اما از طرف دیگر، T-Mobile امکان استفاده از این باند‌ها را در بسیاری از کشورها در اختیار ندارد و به همین خاطر حتی اگر از نظر فنی امکان اتصال به ماهواره در کشورهای مختلف وجود داشته باشد، این اپراتور مخابراتی احتمالا اجازه اتصال به ماهواره در کشورهای موردنظر را نخواهد داشت.

باید خاطرنشان کنیم طی چند سال اخیر، گزارش‌هایی در مورد تلاش اپل برای امکان‌پذیر کردن اتصال آیفون به ماهواره منتشر شده است. چنین مشخصه‌ای می‌تواند پوشش وسیع‌تری نسبت به T-Mobile برای کاربران علاقه‌مند به اینترنت ماهواره‌ای ارائه کند.