شرکت سازنده اپ‌هایی مثل Brass و StickerHub حالا برنامه جدیدی را عرضه کرده است که Superchat نام دارد. این برنامه به کاربران iOS اجازه می‌دهد تا از طریق هوش مصنوعی ChatGPT با شخصیت‌های تاریخی نظیر شکسپیر، اینشتین، کلئوپاترا یا شخصیت‌های داستانی مثل شرلوک هولمز، تور یا سفید برفی صحبت کنند.
اپلیکیشن Superchat با کمک هوش مصنوعی GPT-3.5 شرکت OpenAI به شما اجازه می‌دهد تا با شخصیت‌های گوناگونی حرف بزنید. Gorilla Technologies، سازنده این برنامه می‌گوید هدف آن‌ها افزایش دسترسی‌پذیری به هوش مصنوعی بوده است؛ چرا که همه مردم بلد نیستند با چت‌بات‌هایی مثل ChatGPT حرف بزنند.

کودکان ازجمله مخاطبان اصلی Superchat هستند
به‌علاوه، این اپلیکیشن می‌تواند ابزاری مناسب برای آشنایی کودکان با شخصیت‌های تاریخی نظیری بتهوون یا داوینچی باشد. با توجه به این که کودکان بخشی از مخاطبان این برنامه هستند، سازندگان Superchat شخصیت‌هایی را به‌عنوان نماینده مشاغل مختلف نظیر باغبانی، آشپزی و پزشکی را هم به این اپلیکیشن آورده‌اند تا بچه‌ها بتوانند با آن‌ها حرف بزنند و با کارشان آشنا شوند.

شرکت Gorilla Technologies دستیار شخصی خودش را هم با ChatGPT ساخته است که «آریا» نام دارد و می‌تواند در انجام امور روزانه مثل نوشتن ایمیل‌ها یا متن‌های تبلیغاتی به شما کمک کند.
اپلیکیشن Superchat شبیه یک پیام‌رسان طراحی شده است که به کاربران اجازه می‌دهد به‌طور هم‌زمان با چت‌بات‌های مختلف گفت‌وگو داشته باشند. بخشی از شخصیت‌های این اپلیکیشن به‌صورت رایگان پس از نصب در دسترس کاربران خواهند بود، اما بقیه باید خریداری شوند.

هزینه دسترسی به شخصیت‌های اضافه چندان ارزان نیست. ارزان‌ترین طرح این اپلیکیشن، اشتراک سالانه 70 دلاری است. اما اگر بخواهید تنها به‌مدت یک هفته این برنامه را امتحان کنید، می‌توانید 6.99 دلار هزینه پرداخت کنید.

شخصیت‌هایی که در این برنامه ارائه شده‌اند از خصوصیات و گذشته تاریخی خود اطلاع دارند، اما شکل حرف‌زدن آن‌ها تفاوت‌های زیادی با ابزارهای هوش مصنوعی عمومی ندارد. بااین‌حال، Gorilla Technologies وعده داده است که در آینده سبک گفتاری شخصیت‌ها را دقیق‌تر کند.