مدت‌هاست شاهد انتشار گزارش‌ها درباره آیپد پرو مجهز به نمایشگر OLED هستیم و احتمالاً این محصول سال آینده میلادی از راه می‌رسد. حالا یکی از منابع دنیای فناوری مدعی شده است که اپل روی 4 نمونه اولیه آیپد پرو با نمایشگر OLED کار می‌کند که ابعاد پنل آن‌ها در محدوده 11 تا 13 اینچ قرار دارد.

این منبع به نام ShrimpApplePro در توییت خود به این موضوع اشاره کرده است که پنل OLED مدنظر اپل برای آیپد پرو، با نمایشگر مورد استفاده در آیفون یکی نیست. درحقیقت آیپد پرو به پنل OLED شکننده‌تر مجهز می‌شود و خبری از پنل انعطاف‌پذیر نیست. این نوع پنل‌ها در سری پیکسل 6 و 7 گوگل مورد استفاده قرار گرفته‌اند. اگرچه این پنل‌ها هزینه ساخت کمتری دارند، اما نسبت به نمونه‌های انعطاف‌پذیر، زاویه دید پایین‌تری دارند.

سامسونگ برای آیپد پرو پنل OLED می‌سازد


انتظار می‌رود سامسونگ پنل اولد مورد نیاز اپل برای آیپد پرو را با ساختار دوپشته بسازد که دارای دو لایه برای انتشار نور هستند. این لایه‌ها نور موردنیاز نمایشگر را تولید می‌کنند و دیگر نیازی به نور پس‌زمینه مشابه پنل‌های LCD نیست. استفاده از این ساختار نسبت به نسخه‌های دارای یک لایه، باعث افزایش دو برابری روشنایی می‌شود و البته عمر پنل را هم 4 برابر افزایش می‌دهد.

استفاده از پنل اولد به‌جای LCD در آیپد پرو، منجر به افزایش قیمت این تبلت می‌شود؛ چرا که هزینه ساخت آن‌ها افزایش می‌یابد. برخی شایعات از افزایش 80 درصدی قیمت آیپد پرو 2024 نسبت به نسل کنونی حکایت می‌کنند. بنابراین باید منتظر قیمت پایه نزدیک به 1500 دلار برای مدل 11 اینچی و 1800 دلار برای مدل 12.9 اینچی در سال آینده میلادی باشیم.

درحال‌حاضر اپل در آیپد پرو 11 اینچی از نمایشگر LCD با نام Liquid Retina Display استفاده می‌کند و مدل 12.9 اینچی را به نمایشگر mini-LED مجهز کرده است که Liquid Retina XDR Display نام دارد.