بازار فروش دستگاه واقعیت ترکیبی اپل به‌زودی گسترش می‌یابد.

ظاهراً پس از مدت‌ها انتظار، کاربران کشورهای دیگر به‌زودی می‌توانند از دستگاه واقعیت ترکیبی اپل استفاده کنند. عرضه بین‌المللی هدست ویژن پرو اپل سرانجام احتمالاً در ماه ژوئیه (تیر-مرداد 1403) آغاز می‌شود، یعنی تقریباً شش ماه پس از عرضه این دستگاه در ایالات‌متحده.

یک منبع آگاه به «مک‌رومرز» گفته که اپل ویژن پرو قرار است در ماه ژوئیه به صورت بین‌المللی عرضه شود. به‌طور جداگانه، اخیراً برخی از فروشگاه‌های اپل در بریتانیا، محموله‌های بزرگی را دریافت کرده‌اند که کارکنان هنوز اجازه بازکردن آن‌ها را ندارند؛ تصور می‌شود این محموله‌ها تجهیزاتی برای دموی ویژن پرو باشند.

همچنین به مدیران فروشگاه‌های اپل در بریتانیا گفته شده است که روند برنامه‌ریزی برای عرضه لوازم جانبی Vision Pro را آغاز کنند. نصب پوسترهای مربوط به این دستگاه در فروشگاه‌های اپل نیز برای همان ماه ژوئیه برنامه‌ریزی شده است.

تاریخ دقیق عرضه ویژن پرو اپل در کشورهای دیگر
به‌طور دقیق‌تر، عرضه بین‌المللی این گجت پوشیدنی احتمالاً در هفته سوم یا چهارم ژوئیه اتفاق می‌افتد. با توجه به این زمان، انتظار می‌رود که اپل این تاریخ را در مراسم WWDC تأیید کند. رویداد یادشده در تاریخ 10 ژوئن (21 خرداد 1403) برگزار می‌شود.

این بازه زمانی، دیرتر از پیش‌بینی بسیاری از تحلیلگران معروف مانند «مینگ چی کو» است؛ او قبلاً گفته بود که اپل به احتمال زیاد ویژن پرو را قبل از WWDC در دیگر بازارهای جهانی عرضه می‌کند تا نشان دهد که به این دستگاه و سیستم‌عامل visionOS 2 اهمیت می‌دهد. گزارش شده است که انگلستان، کانادا و چین اولین بازارهایی خواهند بود که این محصول را پس از ایالات‌متحده دریافت می‌کنند.

ویژن پرو در بازار آمریکا هنوز نتوانسته آن‌طور که اپل درنظر دارد، توجهات را به‌سوی خود جلب کند. بنابراین میزان فروش بالایی نداشته و بسیاری از تحلیلگران این اتفاق را به‌دلیل برچسب قیمتی بسیار بالای آن می‌دانند. باید منتظر ماند و دید که این دستگاه می‌تواند دربازارهای دیگر به موفقیت برسد یا خیر.