ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر به‌تازگی اعلام کرده که اپل تبلیغات خود روی این شبکه اجتماعی را دوباره به‌صورت کامل شروع کرده است. ثروتمندترین فرد جهان که اخیراً با تیم کوک دیدار داشته، همچنین تأیید کرده که سازنده آیفون، بزرگ‌ترین خریدار تبلیغات آن‌هاست.

ایلان ماسک چند روز پیش اپل را به نفرت‌داشتن از آزادی بیان متهم کرد و مدعی شد که این شرکت با ارائه درخواست‌هایی برای مدیریت محتوا در این شرکت اجتماعی، خرید تبلیغات را متوقف کرده است. او حالا به‌تازگی با مدیرعامل اپل دیدار داشته و ظاهراً ورق را برگردانده است؛ چرا که اکنون کوپرتینویی‌ها دوباره خرید تبلیغات از این شرکت را از سر گرفته‌اند.

ماسک می‌گوید در این دیدار، تیم کوک مقر اصلی اپل را به او نشان داد و آن‌ها گفتگوهای خوبی داشتند. البته سازنده آیفون هیچ‌وقت نگفته بود که خرید تبلیغات در توییتر را متوقف کرده و حالا هم اظهارات ماسک را تأیید نکرده است.

اپل بزرگ‌ترین خریدار تبلیغات در توییتر است
مدیرعامل این شبکه اجتماعی که این سخنان را در یک اتاق توییتر اسپیس بیان کرده بود، از تبلیغ‌دهندگان برای خرید دوباره تبلیغات در این پلتفرم تشکر کرد. اپل همواره یکی از بزرگ‌ترین خریداران تبلیغات در توییتر بوده و گفته می‌شود که سالانه بیش از 100 میلیون دلار در این شبکه اجتماعی تبلیغ می‌کند.

ماسک پیش‌تر گفته بود که اپل توییتر را به حذف‌شدن از اپ استور تهدید کرده است. او در همین زمینه در پاسخ به یکی از کاربران گفته بود که اگر لازم باشد حاضر است یک پلتفرم موبایلی دیگر برای رقابت با اپل و اندروید بسازد. ادعای ایلان ماسک ممکن است صرفاً در حد یک ادعا بوده باشد و به نظر نمی‌رسد که او فعلاً چنین پروژه‌ای را اجرایی کند؛ چون ماسک اعلام کرده که کوک درباره توییتر دچار سوءتفاهم شده بود و قرار نیست اپلیکیشن این شبکه اجتماعی را از فروشگاه اپلیکیشن‌های آیفون حذف کند.