متا برچسب «Made with AI» را با برچسب «AI info» جایگزین کرده است.

متا از چند وقت پیش محتواهای آپلودشده در اینستاگرام، فیسبوک و تردز را که توسط هوش مصنوعی ساخته شده‌اند، با برچسب‌ «Made with AI» مشخص می‌کند. اما مدتی قبل، این شرکت به اشتباه حتی روی برخی عکس‌های واقعی نیز این برچسب را قرار داد که اعتراض عکاسان را در پی داشت. اکنون متا این برچسب را اصلاح کرده و آن را به «AI info» تغییر داده است.

براساس گزارش ورج، سخنگوی متا گفته که برچسب جدید قرار است با دقت بیشتری نشان دهد که محتواها آیا با هوش مصنوعی اصلاح شده‌اند یا اینکه کاملاً ساخته هوش مصنوعی هستند. چراکه مدتی پیش عکسی از یک بازی بسکتبال که 40 سال پیش گرفته شده و با برنامه‌های ادوبی اصلاح شده بود، باعث شد اینستاگرام روی آن برچسب «Made with AI» قرار دهد. اکنون به نظر می‌رسد برچسب جدید عملکرد بهتری خواهد داشت.

برچسب جدید اینستاگرام برای تشخیص تصاویر هوش مصنوعی
باتوجه به اینکه اکنون ابزارهای هوش مصنوعی در برنامه‌های مختلف ازجمله فتوشاپ ادوبی در دسترس هستند، تشخیص اینکه آیا یک تصویر تنها با این ابزارها اصلاح شده یا کاملاً با هوش مصنوعی مولد ساخته شده‌اند، دشوار است. بااین‌حال برچسب جدید متا در تشخیص این امر بهبود یافته است.

به‌طورکلی، برخی عکاسان نیز موافق رویکرد متا هستند چرا که به عقیده آن‌ها هرگونه استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی و ویرایش تصویر باید به بینندگان گفته شود.

وقتی که روی برچسب جدید کلیک می‌کنید، تقریباً همانند پیام برچسب قدیمی، توضیح دقیق‌تری درباره اینکه چرا این تصویر برچسب گرفته و اینکه چطور با هوش مصنوعی ساخته یا اصلاح شده، خواهید دید. این قابلیت جدید برای شناسایی تصاویری که با ابزار Generative Fill در فتوشاپ ساخته شده‌اند، کاربرد خواهد داشت. برچسب جدید متا ابتدا در اپلیکیشن‌های اینستاگرام، فیسبوک و تردز و سپس در نسخه وب آن‌ها اعمال خواهد شد.