لوگوی جدید توییتر رسماً رونمایی شد. با این تغییر مهم، به‌زودی هیچ اثری از توییتر باقی نمی‌ماند و این شبکه‌ی اجتماعی به «ایکس» تبدیل می‌شود.
ایلان ماسک سرانجام وعده‌اش را عملی و از لوگو جدید توییتر پرده‌برداری کرد. توییتر که از ماه‌ها پیش به زیرمجموعه‌ی شرکت ایکس کورپ تبدیل شده بود، احتمالاً در آینده‌ای نزدیک به‌صورت رسمی به «ایکس» تغییر نام می‌دهد. تغییر لوگو توییتر درحالی اتفاق می‌افتد که ماسک در یک روز اخیر بارها به این موضوع اشاره کرده بود.

ایلان ماسک شب گذشته گفت «لوگوی موقتی X» جایگزین لوگوی پرنده‌ی آبی می‌شود. در لحظه‌ی نوشته‌شدن این مقاله، لوگوی صفحه‌ی اصلی و لوگوی صفحه‌ی ورود به توییتر به X تغییر کرده است. همچنین حساب رسمی این شرکت به X تغییر نام داده و حتی لوگوی حساب نیز به X تغییر کرده است. احتمالا لوگو جدید توییتر در ساعات آینده وارد تمامی بخش‌های این شبکه‌ی اجتماعی می‌شود.

ایلان ماسک با انتشار تصویری اعلام کرده که لوگوی جدید از شب گذشته با نورپردازی روی ساختمان مرکزی توییتر قرار گرفته است تا تغییر لوگو توییتر به‌صورت گسترده انجام بگیرد.

به گفته‌ی منابع آگاه، ایلان ماسک شبانه ایمیلی به کارمندان توییتر ارسال و آن‌ها را از تغییرنام این شبکه‌ی اجتماعی مطلع کرده است. ماسک گفته این آخرین باری است که از آدرس ایمیل توییتر برای آن‌ها پیام ارسال می‌کند.

لوگو جدید توییتر در واقع توسط یکی از کاربران پیشنهاد شد. این لوگو مربوط‌ به یک پادکست قدیمی است که تولیدش متوقف شده. ایلان ماسک گفته است که احتمالاً بعداً اصلاحاتی روی این لوگو اعمال خواهد

سیر تکامل لوگوی توییتر از ۲۰۰۶ تاکنون

ایلان ماسک بیش‌ از دو دهه است که علاقه‌ی زیادی به حرف ایکس دارد. ایکس‌دات‌کام (X.com) که اکنون به توییتر ری‌دایرکت می‌شود، نام اصلی سرویس مالی پی‌پال بود. حرف ایکس در نام شرکت SpaceX وجود دارد و حتی تسلا نیز خودروی SUV خود را با نام تسلا مدل X عرضه کرده است. ایلان ماسک یک شرکت هوش مصنوعی به نام xAI دارد و صراحتاً گفته است که می‌خواهد توییتر را به «ایکس، اپلیکیشنِ همه‌چیز» تبدیل کند. تغییر لوگو توییتر اولین قدم جدی برای تبدیل‌کردن توییتر به اپلیکیشنِ همه‌چیز است.