گوگل برای Gemini قابلیت جدیدی با نام Gems معرفی کرده که اساساً شبیه به فروشگاه چت‌بات‌های سفارشی GPT است و می‌تواند چت‌بات‌های سفارشی بسازد.

گوگل از چندین ویژگی جدید برای هوش مصنوعی Gemini خود رونمایی کرد که یکی از قدرتمندترین آن‌ها قابلیتی به نام «Gems» است که به کاربران اجازه می‌دهد نسخه‌های سفارشی دستیار Gemini خود را با شخصیت‌های مختلف ایجاد کنند.

قابلیت Gems به شما اجازه می‌دهد تا چت‌بات‌های گفتگو محور خود را ایجاد کنید که می‌توانند وظایف خاصی را انجام دهند. همچنین چت‌بات‌های هوش مصنوعی که با این قابلیت ساخته می‌شوند، می‌توانند دارای ویژگی‌های شخصیتی منحصر به فرد خود باشند.

ساخت چت‌بات‌های سفارشی با گوگل Gemini

گوگل می‌گوید که با این قابلیت می‌توانید جمینای را به همراه باشگاه، آشپز، شریک برنامه‌نویسی و راهنمای خود برای انجام کارهای خلاقانه‌ی تبدیل کنید. Gems اساساً شبیه به فروشگاه چت‌بات‌های سفارشی GPT است که به کاربران اجازه می‌دهد چت‌بات‌های ChatGPT سفارشی خود را تولید کنند.

برای ساخت چت‌بات‌های سفارشی از این طریق نیز فقط باید کارهایی که می‌خواهید انجام دهد را به Gemini بگویید. به‌عنوان مثال، می‌توانید به آن بگویید که مربی دویدن شما باشد و برنامه روزانه‌ای برای آن به شما ارائه کند. سپس جمینای چت‌بات موردنظر را براساس توضیحات شما تولید خواهد کرد.

ویژگی Gems به‌زودی برای مشترکین Gemini Advanced در دسترس قرار خواهد گرفت.