مؤسسه ایمنی هوش مصنوعی بریتانیا با هدف رسیدگی به خطرات احتمالی این فناوری دفتر جدیدی در ایالات‌متحده افتتاح می‌کند.

مؤسسه ایمنی بریتانیا با هدف رسیدگی به خطرات احتمالی فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و همچنین ارتباط با شرکت‌های فعال در این حوزه، قصد دارد دفتر جدیدی در ایالات‌متحده افتتاح کند. این موضوع به بریتانیا کمک می‌کند تا ارتباط مؤثرتری با شرکت‌ها داشته باشد و در حوزه هوش مصنوعی و فناوری‌های مرتبط با آن فعال‌تر شود که این کار فرصتی بزرگ برای رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری فراهم می‌کند.

به‌گزارش تک‌کرانچ، پیش از آغاز نشست ایمنی هوش مصنوعی در سئول، بریتانیا درحال گسترش فعالیت‌های خود در این زمینه است. مؤسسه ایمنی هوش مصنوعی، نهاد بریتانیایی که در نوامبر 2023 با اهداف بلندپروازانه‌ای برای ارزیابی و رسیدگی به خطرات پلتفرم‌های هوش مصنوعی تأسیس شد، اعلام کرده که دفتر دوم خود را در سان‌فرانسیسکو افتتاح می‌کند.

باوجودی که بریتانیا تفاهم‌نامه‌ای با ایالات‌متحده درباره رویکردهای مبتکرانه هوش مصنوعی امضا کرده است، ولی همچنان به‌راهکارهایی برای مقابله با تهدیدهای احتمالی خطرات هوش مصنوعی در ایالات‌متحده فکر می‌کند.

«میشل دونلان»، وزیر امور علم، نوآوری و فناوری بریتانیا، در مصاحبه جدیدی گفت: «با حضور در سان‌فرانسیسکو، این امکان فراهم می‌شود تا به دفتر مرکزی بسیاری از شرکت‌های هوش مصنوعی دسترسی داشته باشیم. تعدادی از این شرکت‌ها در بریتانیا پایگاه دارند، اما فکر می‌کنیم که داشتن یک پایگاه در آمریکا نیز بسیار مفید است و به ما کمک می‌کند تا بتوانیم ارتباطات بیشتری داشته باشیم. این موضوع حتی می‌تواند به همکاری بیشتر با شرکت‌ها منجر شود.»

مؤسسه ایمنی هوش مصنوعی بریتانیا، دفترجدیدی در ایالات‌متحده راه‌اندازی می‌کند
مؤسسه ایمنی هوش مصنوعی، که در نوامبر 2023 راه‌اندازی شد، امروز رشد پیدا کرده است و می‌خواهد به فعالیت گسترده‌تر خود ادامه بدهد. این سازمان اکنون فقط 32 کارمند دارد، ولی در ادامه تعداد کارمندان آن بیشتر خواهند شد.

یکی از برجسته‌ترین پیشرفت‌های مؤسسه ایمنی هوش مصنوعی، انتشار Inspect یعنی اولین مجموعه ابزارهای آزمایش ایمنی مدل‌های پایه هوش مصنوعی بود که اوایل ماه جاری مطرح شد.

فاز اول تلاش‌های مؤسسه ایمنی هوش مصنوعی بریتانیا بعد از راه‌اندازی آغاز شد و حالا این مؤسسه قصد دارد فعالیت‌های خود را توسعه بدهد. یکی از منابع ارشد رگولاتوری بریتانیا اشاره می‌کند که شرکت‌ها هیچ تعهد قانونی برای بررسی مدل‌های هوش مصنوعی در این مرحله ندارند و همه شرکت‌ها حاضر نیستند مدل‌های خود را قبل از عرضه بررسی کنند.

مؤسسه ایمنی هوش مصنوعی همچنان روی استراتژی‌هایی برای تعامل با شرکت‌های هوش مصنوعی کار می‌کند. فرایند ارزیابی این مؤسسه به‌خودی‌خود حرکتی نوظهور است. بنابراین با هر ارزیابی، روند کار توسعه پیدا می‌کند.