اپل ظاهرا قصد دارد درآمدش از طریق تبلیغات در اپلیکیشن‌های خود را افزایش دهد و در همین راستا به نظر می‌رسد برنامه نقشه اپل یعنی مپس از سال آینده میلادی نتایج جستجو را برمبنای تبلیغات کسب‌وکارها نمایش می‌دهد.
«مارک گورمن»، خبرنگار بلومبرگ در گزارش جدیدی می‌گوید اپل قصد دارد از سال 2023 سیاست‌های جدیدی را در اپلیکیشن اپل مپس (Apple Maps) دنبال کند تا از این طریق درآمد خود را افزایش دهد. با این حساب، نتایج جستجو در برنامه نقشه اپل براساس اولویت با کسب و کارهایی در برنامه تبلیغاتی وارد شده‌اند، نمایش داده خواهد شد.

تبلیغات در برنامه اپل مپس برای کسب‌وکارها
تبلیغات در اپلیکیشن Apple Maps، در واقع تبلیغات بنری سنتی نیست که در وب‌سایت‌ها قابل رویت است. بلکه نتایج جستجوی کاربران در این برنامه، پولی می‌شود. به عنوان مثال، یک فست فود که شعبه‌های مختلفی دارد، می‌تواند به اپل پولی پرداخت کند تا زمانی که کاربر عبارت‌هایی مانند «برگر» یا «سیب زمینی سرخ کرده» را جستجو می‌کند، نام آن فست فود در بالای نتایج جستجو برای کاربران نمایش داده شود. در حال حاضر بسیاری از برنامه‌های مشابه از جمله گوگل مپس و ویز نیز استراتژی مشابهی دارند و نتایج را براساس تبلیغات شرکت‌ها در اولویت نمایش قرار می‌دهند.

در حال حاضر اپل در اپ استور نیز چنین سیاستی را پیاده‌سازی کرده و توسعه‌دهندگان می‌توانند برای تبلیغ برنامه‌های خود به این شرکت پول پرداخت کنند. کاربران وقتی کلمات کلیدی خاصی را جستجو می‌کنند، برنامه‌هایی که در برنامه تبلیغات اپل وارد شده‌اند در اولویت بالاتری برای آن‌ها در اپ استور نمایش داده می‌شود.

مارک گورمن هفته گذشته نیز در گزارش دیگری به این موضوع اشاره کرده بود که اپل در حال برنامه‌ریزی برای کسب درآمد بیشتر از طریق تبلیغات در برنامه‌های خودش است. در گزارش مذکور به این موضوع اشاره شده بود که بخش تبلیغات اپل، سالانه حدود 4 میلیارد دلار درآمد ایجاد می‌کند و «تاد ترسی»، مدیر تبلیغات اپل می‌خواهد این رقم را در طول زمان به حداقل 10 میلیارد دلار در سال افزایش دهد.