اپل سیستم ویژه‌ای توسعه داده که می‌تواند گوشی‌های آیفون را بدون نیاز به خارج کردن از جعبه به آخرین نسخه سیستم عامل به‌روز کند.

اپل ظاهراً سیستم جدید و ویژه‌ای توسعه داده که می‌تواند گوشی‌های آیفون را در داخل فروشگاه‌ و بدون نیاز به خارج کردن از جعبه به آخرین نسخه iOS ارتقا دهد.

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه بازار می‌گوید این سیستم ویژه از یک دستگاه شبیه پد اختصاصی تشکیل شده است که جعبه آیفون روی آن قرار می‌گیرد و به‌صورت بی‌سیم موبایل در داخل جعبه روشن و نرم‌افزار آن به‌روزرسانی می‌شود. بعد از به‌روزرسانی، آیفون خاموش خواهد شد. این فرایند به‌صورت کاملاً خودکار و بدون نیاز به بازکردن جعبه دستگاه اتفاق می‌افتد.

با این رویکرد اگر کاربری گوشی آیفون جدیدی خریداری کند، دستگاه جدید قبل از خارج‌شدن از جعبه به آخرین نسخه سیستم عامل اپل مجهز می‌شود. یکی از مسائلی که خریداران گاهی با آن روبه‌رو هستند، این است که وقتی آیفون جدید خریداری می‌کنند، هنگام خرید دستگاه آن‌ها به آخرین نسخه iOS مجهز نیست. همین اتفاق برای آیفون 15 هم افتاد. گوشی‌های این سری با نسخه سیستم عامل iOS 17 در دسترس قرار گرفتند، اما در زمان عرضه آیفون ۱۵ نسخه iOS 17.0.1 منتشر شد.

بلومبرگ در گزارش جدیدی ادعا می‌کند این مشکل به‌زودی برطرف می‌شود و آیفون سیستم ویژه‌ای برای برطرف‌کردن این مسئله درنظر گرفته است.

سیستم ویژه اپل می‌تواند آیفون‌ها را بدون خارج کردن از جعبه آپدیت کند

بی‌شک خرید آیفون جدیدی که به آخرین نسخه سیستم عامل اپل مجهز نیست، چندان گزینه مطلوبی نخواهد بود. این مسئله وقتی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که سیستم عامل پیش‌فرض که روی دستگاه جدید قرار داده شده، باگ‌هایی هم داشته باشد. در این صورت خریداران از این قضیه رضایت نخواهند داشت و تمایل دارند آیفون را با آخرین نسخه سیستم عامل و بدون باگ‌های نرم‌افزاری خریداری کنند.

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه بازار ادعا می‌کند اپل روی توسعه سیستم جدیدی کار می‌کند که می‌تواند بدون نیاز به خارج کردن دستگاه از جعبه، آن را به‌روزرسانی کند. این سیستم ویژه فقط در اختیار خرده‌فروشی‌های اپل و کارمندان این شرکت بوده و تنها آن‌ها می‌توانند از این سیستم جدید استفاده کنند.

به‌نظر می‌رسد اپل این سیستم را به سایر دستگاه‌ها نیز توسعه خواهد داد.