سری شیائومی 14 و سیستم‌عامل HyperOS پنجشنبه همین هفته به‌طور رسمی معرفی خواهند شد.

‌شیائومی بالاخره تاریخ رونمایی از نسل بعدی پرچمدار خود، یعنی سری شیائومی 14 و سیستم‌عامل جدید HyperOS را اعلام کرد. این محصولات در تاریخ 26 اکتبر (4 آبان‌ماه)، یعنی پنجشنبه همین هفته به‌طور رسمی در چین معرفی خواهند شد.

شیائومی چند وقت پیش رسماً اعلام کرد که سیستم‌عامل HyperOS جایگزین MIUI می‌شود و سری شیائومی 14 اولین گوشی‌های مجهز به آن خواهند بود. پس از آن شاهد افشای اسکرین‌شات‌هایی از HyperOS بودیم، اما در تاریخ 4 آبان‌ماه به‌طور کامل از این سیستم‌عامل رونمایی خواهد شد.

تاریخ معرفی سری شیائومی 14 و HyperOS

شیائومی با انتشار دو پوستر از معرفی سری شیائومی ۱۴ و سیستم‌عامل HyperOS در پنجشنبه همین هفته خبر داده است و می‌گوید HyperOS مرکز جهان کاربران خواهد بود. مراسم معرفی این محصولات در ساعت 19 به وقت چین برگزار خواهد شد. سیستم‌عامل HyperOS تنها برای گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌شود و در طیف وسیعی از محصولات شیائومی از تبلت‌ها گرفته تا خودروهای الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کنار سیستم‌عامل جدید، گوشی‌های سری شیائومی 14 هم پنجشنبه معرفی خواهند شد. این گوشی‌ها که انتظار می‌رود در نسخه‌های استاندارد و پرو از راه برسند، به تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 و دوربین‌های لایکا مجهز می‌شوند.

طبق شایعات، شیائومی 14 و 14 پرو از استاندارد IP68 برای مقاومت در برابر نفود آب و گردوغبار پشتیبانی می‌کنند و همچنین مدل پرو به سنسور 1 اینچی سونی مجهز می‌شود. این محصولات احتمالاً در بالاترین نسخه 16 گیکابایت رم و 1 ترابایت فضای ذخیره‌سازی خواهند داشت.

طبق شایعات، شیائومی 14 قیمتی در محدوده 550 تا 700 دلار خواهد داشت و احتمالاً مدل پرو با قیمت کمی بالاتر وارد بازار خواهد شد. البته این قیمت‌ها به بازار چین مربوط می‌شوند و در بازار جهانی با قیمت‌های بالاتری روبه‌رو خواهیم شد.

درنهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که اگرچه سری شیائومی ۱۴ به‌طور پیش‌فرض با سیستم‌عامل HyperOS از راه می‌رسد، اما بسیاری از محصولات قدیمی شیائومی، ردمی و پوکو هم احتمالاً به‌مرور زمان به آن مجهز خواهند شد. در این مطلب می‌توانید لیست احتمالی این محصولات را مشاهده کنید.