برخی از تحلیلگران بازار ارز دیجیتال معتقدند جهش اخیر قیمت بیت کوین، سطح ۴۰٬۰۰۰ دلار را که پیش‌تر مقاومت مهمی محسوب می‌شد، به یک حمایت کلیدی تبدیل کرده است و خریدهای اخیر سرمایه‌گذاران هم رفته‌رفته حمایت‌های قیمت را به سطوح بالاتر منتقل می‌کند؛ اتفاقی که در ادامه می‌تواند به ادامه‌داربودن روند صعودی منجر شود.

به گزارش کوین تلگراف، با وجود اینکه بیت کوین در هفته جاری با چند مقاومت مهم مواجه شده است، به نظر می‌رسد که قیمت آن به‌طور کلی شرایط خوبی دارد.

فیلب‌فیلب (Filbfilb)، تحلیلگر و بنیان‌گذار سایت دیسنتریدر (Decentrader) در ۲ مارس (۱۱ اسفند) تحلیل خود را از قیمت بیت کوین به‌روزرسانی کرد و به جمع افرادی پیوست که فکر می‌کنند روند این ارز دیجیتال در ادامه صعودی خواهد بود.

قیمت بیت کوین در روز دوشنبه ناگهان افزایش یافت و فعالان بازار را شگفت‌زده کرد. حال به نظر می‌رسد که این ارز دیجیتال می‌خواهد خودش را به اوج‌های قیمتی ماه فوریه (بهمن) برسد. با اینکه بیت کوین هنوز نتوانسته است این کار را انجام دهد، احساسات معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بازار سریعاً تغییر کرده و آنها واکنش بسیار خوبی به این اخبار نشان داده‌اند.

در این میان، فیلب‌فیلب فکر می‌کند عبور بیت کوین از میانگین متحرک (MA) ۵۰ روزه و یک سطح «مهم» هفتگی نشانه بسیار خوبی است. به‌نظر او، از این به بعد این سطوح می‌توانند به‌عنوان ناحیه حمایتی عمل کنند.

او در این باره گفته‌ است:

شرایط عمومی بیت کوین در اواسط هفته بسیار خوب به نظر می‌رسد. در نماهای طولانی‌مدت بازار این ارز دیجیتال، سطوح مهمی وجود دارد که در ادامه به چالش کشیده‌ می‌شوند.

اگر قیمت بیت کوین باز هم نزولی شود، احتمالاً این ارز دیجیتال در محدوده ۴۰,۷۷۰ دلار متوقف می‌شود و آخرین سطحی که کندل ۳ روزه قیمت در آن بسته می‌شود نیز احتمالاً «در پایین‌ترین سطح» در حوالی همین ناحیه خواهد بود.

فیلب‌فیلب درباره شرایط بین‌المللی گفته‌ است:

با توجه به درگیری‌های بین روسیه و اوکراین، شرایط جهان همچنان بی‌ثبات است و به‌معنای واقعی کلمه هر اتفاقی ممکن است بیفتد.

با این حال، با وجود آشفتگی‌هایی که نظم بازارهای جهانی را از بین برده‌اند، عوامل متعددی نشان می‌دهند که وضع بیت کوین در حال بهبود است.

طبق گفته‌های جورین تیمر (Jurrien Timmer)، مدیر بخش اقتصاد کلان یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری آمریکایی به نام فیدلتی اینوستمنتز (Fidelity Investments)، بیت کوین و شرکت‌هایی که سهام آنها در بازار بورس عملکرد نزدیکی با این از دیجیتال دارند، ظاهراً در حال تشکیل الگوی «کف دوقلو» هستند.

اگر بیت کوین بتواند یک کف دوقلو ایجاد کند، اوج‌های آن در ماه فوریه (بهمن) باید به محدوده‌های حمایتی خوب و محکمی تبدیل شوند. این اوج‌های قیمتی کمی پایین‌تر از محدوده ۴۶,۰۰۰ دلار قرار دارند.