تلگرام چند ماه قبل به‌طور رسمی از سرویس پریمیوم خود رونمایی کرد که قابلیت‌هایی مانند آپلود فایل‌های 4 گیگابایتی، سرعت دانلود بالاتر و استیکرهای منحصر به‌فرد را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. حالا این پلتفرم پیام‌رسان محبوب، هزینه اشتراک ماهانه سرویس خود را در کشور هند به نصف کاهش داده است.
در پیامی به کاربران هندی، تلگرام اعلام کرده که این اشتراک را اکنون با تخفیف در این کشور ارائه می‌کند. با این وجود، کاربران هندی برای دریافت اشتراک ماهانه تلگرام پریمیوم فقط باید 179 روپیه هند (2.2 دلار) پرداخت کنند که در مقایسه با مبلغ اصلی (469 روپیه هند یا 5.74 دلار) کاهش قابل توجهی پیدا کرده است.

اشتراک ماهانه این اپلیکیشن که Telegram Premium نام دارد، در سایر بازارهای جهان چیزی بین 4.99 تا 6 دلار هزینه دارد.

محبوبیت تلگرام در هند

هند یکی از بزرگترین بازارهای تلگرام محسوب می‌شود. TechCrunch در گزارش خود طبق اطلاعات شرکت تحلیلی data.ai، ادعا می‌کند که این اپلیکیشن پیام‌رسان بیش از 120 میلیون کاربر فعال ماهانه در این کشور دارد.

تلگرام پس از واتس‌اپ که بیش از نیم میلیارد کاربر در بازار جنوب آسیا را به خود جذب کرده است، دومین اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب این کشور محسوب می‌شود.

با این وجود، تلگرام نیز در کنار سایر شرکت‌های حوزه فناوری سراسر جهان قرار می‌گیرد که خدمات خود را با هزینه‌ای کمتر به کاربران هندی ارائه می‌کند. اپلیکیشن مخصوص موسیقی اپل سرویس ماهانه خود را با هزینه 1.2 دلار و نتفلیکس نیز خدمات خود را فقط با 1.83 دلار در این کشور ارائه می‌کند.

تلگرام همزمان با معرفی سرویس اشتراکی خود ادعا کرده بود بیش از 700 میلیون کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان جمع‌آوری کرده است. همانطور که گفتیم، مشتریان این سرویس به طیف وسیعی از ویژگی‌های اضافی مانند دنبال کردن تا حداکثر 1000 کانال، ارسال فایل‌های حجیم‌تر و سرعت دانلود سریع‌تر دسترسی پیدا می‌کنند.