هواوی قصد دارد جانشین گوشی تاشوی P50 پاکت را به عنوان یک میان‌رده و با قیمتی کمتر از قیمت گلکسی زد فلیپ ۴ راهی بازار کند.

اگرچه در حال حاضر سامسونگ بازار گوشی‌های تاشو را تحت اختیار دارد اما شرکت‌های دیگر هم تلاش کرده‌اند تا با عرضه‌ی یک سری گوشی تاشو با این شرکت کره‌ای به رقابت بپردازند. در این بین اما فقط هواوی هست که برای رقابت با هر دو نماینده‌ی سامسونگ، گوشی تاشو تولید کرده است. سری میت ایکس برای رقابت با گوشی‌های زد فولد و سری پاکت هم برای رقابت با گوشی‌های زد فلیپ.

در حال حاضر هواوی گوشی P50 پاکت را به عنوان رقیب گلکسی زد فلیپ در بازار دارد. محصولی که هنگام عرضه با قیمت بسیار بالای ۱۴۰۰ دلار در دسترس قرار گرفت که با توجه به این قیمت و با در نظر گرفتن تحریم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری که این شرکت با آن مواجه شده، به نظر هم نمی‌رسد که فروش موفقیت‌آمیزی را هم تجربه کرده باشد. این در حالی است که سامسونگ خیلی در بازار چین محبوب نیست و هواوی رقیب خاصی هم از این حیث ندارد.

اما اینطور که به نظر می‌رسد، هواوی قصد دارد نسل دوم گوشی تاشوی خود را با قیمتی به مراتب کمتر از قیمت P50 پاکت و حتی گلکسی زد فیپ ۴ راهی بازار کند. اگرچه از عرضه‌ی P50 پاکت به بازار هنوز یک سال هم نگذشته است اما شایعات از این موضوع حکایت دارند که هواوی در حال آماده‌سازی شرایط برای رونمایی از گوشی P50 پاکت New است.

این گوشی جدید احتمالا با هدف رقابت با گلکسی زد فلیپ ۴ راهی بازار خواهد شد چون گفته می‌شود هواوی قیمت آن را به شکل قابل توجهی در مقایسه با نسل قبل کاهش خواهد داد؛ به گونه‌ای که حتی از گلکسی زد فلیپ ۴ هم حدودا ۳۰۰ دلار ارزان‌تر خواهد بود. طبق شایعات، P50 پاکت New که گفته می‌شود در مدل پایه ۲۵۶ گیگابایت حافظه‌ی داخلی خواهد داشت، با قیمت تقریبا ۵۰۰۰ یوآن (۷۲۰ دلار) در دسترس قرار خواهد گرفت اما مدل ۵۱۲ گیگابایتی آن ۱۰۱۰ دلار خواهد بود.

بدون در نظر گرفتن هیچ چیز، قطعا کاهش قیمت ۵۰ درصدی برای نسل دوم یک محصول فوق‌العاده به نظر می‌رسد. سامسونگ تلاش کرده تا آرام آرام از قیمت گوشی‌های تاشوی خود بکاهد و از طرفی هر سال به قابلیت‌های آن‌ها اضافه کند. اما هواوی ظاهرا می‌خواهد سیاست کاملا متفاوتی را در پیش بگیرد. این یعنی قیمت پایین‌تر P50 پاکت New به معنای بهره‌مندی از مشخصات سخت‌افزاری ضعیف‌تر هم هست.

به گزارش وب‌سایت SamMobile، جانشین P50 پاکت قرار است از تراشه‌ی اسنپدراگون ۷۷۸G (نسخه‌ی ۴G) به عنوان قلب تپنده بهره ببرد که اگرچه پردازنده‌ی قابلی است اما از تراشه‌هایی نظیر اسنپدراگون ۸۸۸ یا مدل‌های جدیدتر آن توان کمتری دارد. با این تراشه، P50 پاکت New هم‌رده با محصولاتی نظیر گلکسی A52s و A73 5G قرار می‌گیرد که میان‌رده‌های سامسونگ به حساب می‌آیند.

با توجه به تصاویر منتشر شده از این گوشی در وب‌سایت TENNA و همچنین رندرهای رسمی خود هواوی، به نظر می‌رسد خبری از نمایشگر ثانویه هم نیست. این یعنی هواوی برای اینکه قیمت دستگاه را پایین نگه دارد، حتی از تعبیه‌ی نمایشگر ثانویه در این گوشی هم صرف نظر کرده است.

با تمام این تفاسیر، هواوی P50 پاکت New یک گوشی تاشوی میان‌رده یا بهتر است بگوییم نخستین گوشی تاشوی میان‌رده‌ای به حساب می‌آید که به نظر می‌رسد قابل مقایسه با گلکسی زد فلیپ ۴ نخواهد بود. البته نکته‌ی مثبتی که راجع به این گوشی وجود دارد این است که شاید سامسونگ را به فکر تولید یک گوشی تاشوی میان‌رده بیندازد. حال امیدواریم این شرکت کره‌ای فقط با کاهش قدرت سخت‌افزاری قیمت را پایین نگه دارد و نه حذف یک قابلیت مهم مثل نمایشگر ثانویه.

البته شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه سامسونگ می‌خواهد یک گوشی تاشو از سری گلکسی A تولید کند. اما گفته می‌شود این گوشی تا قبل از سال ۲۰۲۵ احتمالا راهی بازار نخواهد شد. ۲۰۲۵ هم همان سالی است که سامسونگ انتظار دارد بالاخره فروش گوشی‌های تاشو بیشتر از گوشی‌های سری گلکسی S شود. حال باید منتظر ماند و دید چه پیش می‌آید.