ایلان ماسک در شبکه اجتماعی ایکس به‌طور مستقیم ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت را مورد خطاب قرار داد تا مشکل ویندوز را حل کند.

ایلان ماسک که ظاهراً به‌تازگی کامپیوتر جدیدی خریده، از نیاز به ایجاد حساب مایکروسافت برای استفاده از ویندوز گلایه کرده است. او به‌طور مستقیم از «ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت خواسته تا این مشکل را برطرف کند.

ایلان ماسک اخیراً در پستی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که کامپیوتر جدیدی خریده است، اما نمی‌تواند بدون اکانت مایکروسافت از آن استفاده کند و ایجاد اکانت مایکروسافت به‌معنای این است که هوش مصنوعی این شرکت به داده‌های او دسترسی خواهد داشت.

درخواست مستقیم ایلان ماسک از ساتیا نادلا

در ادامه بخش Community Notes برچسبی را به توییت او اضافه و اعلام کرد که راهکاری برای دورزدن این مشکل وجود دارد. اما ماسک مدعی شد که این راهکار از بین رفته است. او در ادامه مستقیماً مدیرعامل مایکروسافت را مورد خطاب قرار داد و در پست دیگری نوشت:

«ساتیا، نمی‌خواهم موجب دردسر باشم، اما لطفاً به مردم اجازه دهید کامپیوترهای جدید ویندوزی را بدون نیاز به ایجاد حساب مایکروسافت راه‌اندازی کنند.»

او همچنین یادآور شد که گزینه دورزدن این مسئله، درصورتی‌که دستگاه به وای‌فای متصل شود، ناپدید می‌شود. ایلان ماسک گفت که نرم‌افزار به او اجازه استفاده از ایمیل‌های کاری برای ایجاد حساب را هم نمی‌دهد، درحالی‌که او تنها آدرس‌های ایمیل کاری دارد.

ساتیا نادلا تا لحظه نگارش این خبر هنوز به پست ایلان ماسک واکنشی نشان نداده است. حالا باید منتظر بمانیم تا ببینیم نادلا در نقش پشتیبانی مشتریان ظاهر می‌شود و به درخواست مالک ایکس پاسخ خواهد داد یا خیر.

گفتنی است که در جریان توییت‌های ماسک دراین‌باره، او اعلام کرده بود که Community Notes اشتباه کرده است. ویژگی Community Notes برای اصلاح یا ارائه اطلاعات بیشتر درباره محتواهای نادرست یا گمراه‌کننده در ایکس استفاده می‌شود. در این مورد نیز اعضای این کامیونیتی ظاهراً باور داشتند که همچنان می‌توان از طریق برخی روش‌های پیچیده‌تر، نیاز به ایجاد حساب مایکروسافت را دور زد.