شرکت فوجی فیلم از دوربین دیجیتال جدیدی به نام Instax Mini Evo رونمایی کرده که عکس‌های آن را بلافاصله می‌توانید روی Instax Mini Film چاپ کنید. این محصول با بدنه پریمیوم و وضوح بالاتر از مدل‌های قبلی دارای قابلیت‌هایی است که روی دستگاه‌های پیشین در دسترس نبود.

دوربین Instax Mini Evo مثل سایر دوربین‌های هیبریدی سری Instax یک نمایشگر LCD دارد که اجازه می‌دهد قاب تصویر خود را به‌خوبی ببندید. Mini Evo دارای یک اهرم چاپ و پیچی برای اعمال فیلترهاست. با این حساب می‌توانید تصاویر مدنظر خود را ثبت، بعد از بین ۱۰ افکت (مثل Soft Focus, Light Focus, Monochrome و Retro) گزینه مدنظر خود را انتخاب و در نهایت با کشیدن اهرم چاپ، خروجی را دریافت کنید. فوجی فیلم می‌گوید این دستگاه دو برابر مدل‌های قبلی رزولوشن نوردهی دارد.

Mini Evo با ۱۰ افکت اصلی لنز راهی بازار می‌شود که با ترکیب آن‌ها می‌توانید ۱۰۰ افکت مختلف را به وجود بیاورید. به‌علاوه، این دستگاه حالتی به نام Instax-Rich دارد که رنگ‌های غنی‌تری ایجاد می‌کند. این حالت برخلاف Instax-Natural است که رنگ‌های ملایم‌تر و طبیعی‌تری را به نمایش می‌گذارد.

دوربین Mini Evo می‌تواند به عنوان یک چاپگر Instax هم عمل کند، یعنی می‌توانید تصاویر موجود در تلفن هوشمند خود را به‌صورت بی‌سیم به این دوربین ارسال و آن‌ها را چاپ کنید. از آن سو، فوجی فیلم این قابلیت را فراهم کرده تا تصاویر چاپ شده Mini Evo را با همان قاب مخصوص Instax روی گوشی خود ذخیره کنید.