درحالی‌که آیفون 15 پرو مکس و 15 پرو به امتیاز 154 دست پیدا کرده‌اند، DxOMark به دوربین پیکسل 8 پرو امتیاز 153 داده است.

گوشی‌های پیکسل گوگل در سال‌های اخیر به دوربین‌های بسیار باکیفیتی مجهز شده‌اند و ظاهراً این موضوع درباره جدیدترین اعضای این خانواده هم صدق می‌کند. به‌تازگی دوربین پیکسل 8 پرو توسط DxOMark مورد بررسی قرار گرفته و توانسته با کسب امتیاز 153، در رتبه چهارم لیست گوشی‌های مجهز به بهترین دوربین قرار بگیرد.

گوشی گوگل در رده‌بندی DxOMark از هواوی P60 پرو با امتیاز 156 و آیفون 15 پرو مکس و 15 پرو با امتیاز 154 شکست خورده، البته همان‌طور که می‌بینید، اختلاف امتیاز این گوشی‌ها بسیار کم است. بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که پیکسل 7 پرو در بررسی DxOMark امتیاز 147 را به‌دست آورده است، بنابراین با پیشرفت مناسبی روبه‌رو هستیم.

عملکرد دوربین پیکسل 8 پرو گوگل

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، پیکسل ۸ پرو در بررسی DxOMark در بخش عکاسی به امتیاز 155، در بخش بوکه به امتیاز 65، در بخش پیش‌نمایش به امتیاز 75، در بخش زوم به امتیاز 152 و در بخش فیلم‌برداری به امتیاز 149 دست پیدا کرده است. درمجموع DxOMark به دوربین پیکسل ۸ پرو امتیاز 153 را داده است.

این منبع در بررسی خود به نکات مثبت و منفی دوربین جدیدترین پرچمدار گوگل اشاره کرده است. به گفته DxOMark، رنگ‌ها در تمام شرایط نوری در عکس‌ها و ویدیوها مناسب هستند و همچنین در تمام شرایط نوری رنگ پوست با دقت بالایی ثبت می‌شود.

DxOMark از سرعت و دقت بالای فوکوس خودکار در هنگام عکاسی و فیلم‌برداری خبر داده و جزئیات تصاویر در هنگام زوم و عکس‌های ماکرو را مناسب ارزیابی کرده است. عملکرد مناسب لرزشگیر در اکثر شرایط نوری دیگر ویژگی مثبت دوربین پیکسل ۸ پرو عنوان شده است.

اما همان‌طور که می‌توان حدس زد، دوربین پرچمدار گوگل ضعف‌هایی هم دارد. به گفته DxOMark، برخی مواقع با کاهش جزئیات و بافت‌های بی‌کیفیت روبه‌رو می‌شوید. دوربین پیکسل 8 پرو ظاهراً در شرایط نوری ضعیف عملکرد همراه با نویز دارد و همچنین وضوح ویدیوها می‌تواند در فریم‌ها متفاوت باشد. با وجود تمام این ضعف‌ها، پیکسل ۸ پرو همچنان یکی از بهترین دوربین‌های بازار را دارد.