سامسونگ ظاهراً قصد داشت نسخه ارزان‌تر گوشی گلکسی زد فولد 6 را معرفی و عرضه کند، اما بنابر دلایلی از این کار منصرف شده است.

طبق معمول، سامسونگ پرچمداران تاشو نسل بعدی خود، یعنی گلکسی زد فلیپ 6 و گلکسی زد فولد 6 را در نیمه دوم سال جاری معرفی و عرضه خواهد کرد. با‌این‌حال، سردرگمی‌های زیادی بین منابع خبری در مورد Galaxy Z Fold 6 و تغییرات احتمالی آن وجود دارد.

برخی گزارش‌ها ادعا می‌کنند که سامسونگ یک نسخه ارزان‌تر (با پسوند FE یا همان Fan Edition) از گلکسی زد فولد 6 عرضه می‌کند، درحالی‌که برخی دیگر ادعا می‌کنند که شرکت کره‌ای یک نسخه Ultra از این گوشی تاشو را احتمالاً با دوربین‌های بهتر عرضه خواهد کرد. علاوه‌براین، یک گزارش جدید ادعا می‌کند که سامسونگ قصد داشت یک نسخه ارزان‌تر از این گوشی بسازد، اما بنابر دلایلی تصمیم به لغو این پروژه گرفته است.

طبق گزارش جدید رسانه کره‌ای TheElec، این غول فناوری قصد داشت تا گلکسی زد فولد 6 اف‌ای را در کنار نسخه استاندارد عرضه کند. البته این دستگاه قرار بود فاقد سازگاری با S Pen باشد. گفته می‌شود که سامسونگ اخیراً تست نسخه ارزان‌تر گلکسی زد فولد 6 را با گواهی IPX8 و 200000 بار قابلیت تاشدن کامل کرده بود.

عرضه گلکسی زد فولد 6 اف‌ای لغو شد؟
ظاهراً به‌دلیل تمایز ناکافی قابلیت‌های این محصول و عدم اطمینان از بازار، سامسونگ قصد دارد عرضه این نسخه ارزان قیمت را لغو کند. طبق این گزارش، تنها گلکسی زد فلیپ 6 استاندارد و گلکسی زد فولد 6 عرضه خواهند شد.

البته سامسونگ قصد دارد سال آینده نسخه ارزان‌تر گلکسی Z Flip 7 را عرضه کند. درحالی‌که سهم کلی این شرکت در بازار گوشی‌های چین کمتر از 1 درصد است، سهم بازار گوشی‌های تاشو آن دو رقمی است. بنابراین، سامسونگ در تلاش است تا این سهم بازار را با گوشی‌های تاشو ارزان‌قیمت افزایش دهد.

مدیرعامل سامسونگ MX، «تی‌ام رو»، می‌گوید که سامسونگ در پنج سال آینده سالانه بیش از 100 میلیون گوشی تاشو خواهد فروخت. با‌این‌حال، این شرکت در زمینه گوشی‌های تاشو از رقبای چینی خود عقب افتاده است. گوشی‌های تاشو شرکت‌های چینی دارای صفحه‌نمایش بزرگ‌تر و روشن‌تر، سنسور دوربین بزرگ‌تر، باتری‌های بزرگ‌تر و شارژ سریع‌تر هستند. این شرکت قصد دارد با عرضه Galaxy Z Fold 6 با دوربین‌های بهتر، بدنه نازک‌تر و دوام بهتر، در این رقابت حرفی برای گفتن داشته باشد.