سم آلتمن درباره تلاش‌های OpenAI و رابط کاربری جدید GPT-4o حرف زد.

«سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI دقایقی پس از پایان مراسم امشب این شرکت که در آن از مدل هوش مصنوعی GPT-4o رونمایی شد، مطلبی در وبلاگ خود منتشر کرد و گفت می‌خواهد پس از مراسم به دو نکته اشاره کند.

سم آلتمن ابتدا اعلام کرد که بخش مهمی از مأموریت OpenAI این است که ابزارهای هوش مصنوعی قدرتمند را به‌صورت رایگان در دسترس مردم قرار دهد. او گفت مایه افتخارش است که آن‌ها بهترین مدل موجود در جهان را به‌طور رایگان، بدون تبلیغات یا چیزهایی از این دست، در ChatGPT ارائه می‌کنند.

مدیرعامل OpenAI گفت زمانی که آن‌ها این شرکت را تأسیس کردند، ایده اولیه‌شان خلق هوش مصنوعی و استفاده از آن برای کمک به جنبه‌های مختلف دنیا بود. اکنون به‌نظر می‌رسد که این شرکت همچنان مشغول خلق هوش مصنوعی است، اما بقیه از این ابزارها استفاده می‌کنند تا چیزهای شگفت‌انگیزی بسازند تا همه کاربران از آن‌ها بهره ببرند.

آلتمن یادآور شد که OpenAI یک کسب‌وکار است و چیزهای زیادی را پیدا می‌کند تا بابت آن‌ها هزینه بگیرد و با این کار می‌تواند سرویس‌های هوش مصنوعی مختلف را به‌صورت رایگان برای میلیاردها نفر در دسترس قرار دهد.

سم آلتمن رابط صوتی مدل هوش مصنوعی GPT-4o را تحسین کرد
نکته دوم به حالت جدید صوتی (و ویدیویی) مدل هوش مصنوعی این شرکت اختصاص داشت. او گفت این حالت بهترین رابط کاربری است که او تاکنون از آن استفاده کرده. آلتمن گفت هنوز باورش نمی‌شود که چنین قابلیتی واقعی باشد و شبیه هوش مصنوعی در فیلم‌ها به‌نظر می‌رسد. او گفت افزودن قابلیت پاسخ‌گویی به کاربر در لحظه و واکنش‌پذیری با سرعت بالا، تغییری بزرگ محسوب می‌شود.

نسخه قبلی ChatGPT صرفاً نمودی از آن‌چه را که با رابط‌های زبانی ممکن بود، نشان داد؛ اما این رابط جدید حس بسیار متفاوتی دارد. او توضیح داد: «این رابط سریع، هوشمند، بامزه، طبیعی و یاری‌رسان است.»

مدیرعامل OpenAI اذعان کرد که حرف‌زدن با کامپیوتر هرگز برای او حسی طبیعی نداشته؛ اما اکنون شرایط تغییر کرده است. آلتمن وعده داد که با افزودن قابلیت‌های (اختیاری) شخصی‌سازی، دسترسی به اطلاعات کاربر، امکان انجام اقدامات مختلف از طرف شما و غیره، می‌توان امیدوار بود که در آینده به‌شکلی بسیار بهتر از قبل از کامپیوترها استفاده کنیم.