HTC از ردیاب دست واقعیت مجازی برای هدست Vive Focus 3 رونمایی کرد.

HTC در نمایشگاه CES 2022 از ردیاب مچ دست جدیدی برای هدست واقعیت مجازی Vive Focus 3 رونمایی کرد که مانند یک ساعت به دور دست کاربران بسته می‌شود تا جهت و موقعیت آن‌ها را ردیابی کند.

ردیاب جدید HTC که Vive Wrist Tracker نام دارد، برای تکمیل کنترلرهای موجود در هدست Vive Focus 3 به ویژه برای شبیه‌سازی و تمرینات تجربی که موقعیت بدن در آن‌ها اهمیت دارد، طراحی شده است. ردیاب اچ‌تی‌سی به طور کلی شامل یک بند و دکمه کشویی می‌شود و کاربران می‌توانند آن را روی دست چپ یا راست خود (یا روی اجسام دیگری) ببندند. همچنین این دستگاه فقط به منظور اتصال بی‌سیم به Vive Focus 3 طراحی شده تا داده‌های حرکتی کاربران را بدون نیاز به دوربین به آن ارسال کند.

وزن این دستگاه با وجود ظاهر متفاوت آن، تقریبا به اندازه یک ساعت هوشمند بوده و 85 درصد کوچک‌تر و 50 درصد سبک‌تر از کنترلر Vive Focus 3 است.The Wrist Tracker با قیمت 129 دلار از سه ماهه اول سال 2022 وارد بازار خواهد شد و درست مانند Vive Tracker و هدست 1300 دلاری Vive Focus 3، برای مشتریان طراحی نشده و بازار مصرف‌کنندگان حرفه‌ای را قرار می‌دهد.HTC همچنین توضیح می‌دهد که یک رویکرد ردیابی سه بعدی منبع باز طراحی کرده که از برد ارزان قیمت آردوینو و حسگر سه‌بعدی استفاده می‌کند و می‌تواند به یک ابزار دیگر متصل شود و با همکاری Vive Wrist Tracker مورد استفاده قرار بگیرد. کمپانی تایوانی قصد دارد تا این برنامه را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دهد تا آن را دانلود و آزمایش کنند.