یکی از ویژگی‌های iOS 18 ظاهراً استفاده از هوش مصنوعی مولد برای ایجاد ایموجی‌های جدید است.

تنها دو هفته تا کنفرانس WWDC فاصله داریم، که انتظار می‌رود اپل در آن با معرفی iOS 18 از ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی، قابلیت شخصی‌سازی هوم‌اسکرین و موارد دیگر پرده بردارد. اکنون طبق گزارشی تازه، یکی از ویژگی‌های جدید این آپدیت، ظاهراً استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد ایموجی‌های سفارشی خواهد بود. همچنین کاربران می‌توانند رنگ و محل آیکون‌ها را آزادانه تغییر دهند.

براساس گزارش «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، احتمالاً یکی از ویژگی‌های جذاب در iOS 18 این است که کاربران می‌توانند با هوش مصنوعی مولد ایموجی‌های جدیدی بسازند. به‌نظر می‌رسد اپل درحال توسعه نرم‌افزاری است که می‌توان با آن شکلک‌های سفارشی ایجاد کرد.

قابلیت‌های شخصی‌سازی جدید اپل در iOS 18

اپل معمولاً هر سال با آپدیت iOS، ایموجی‌های جدیدی را به آیفون اضافه می‌کند. به‌عنوان مثال در iOS 17.4 تعداد اندکی ایموجی جدید به آیفون اضافه شد. اکنون به نظر می‌رسد در آپدیت بعدی، با استفاده از هوش مصنوعی مولد دیگر کاربران نیازی نیست منتظر آپدیت‌های سالانه اپل باشند و خودشان می‌توانند ایموجی اختصاصی خود را تولید کنند.

علاوه‌براین، کاربران در آپدیت iOS 18 خواهند توانست رنگ آیکون‌ اپلیکیشن‌ها را تغییر دهند. به عنوان مثال، می‌توان همه اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی را به تم رنگ آبی تغییر داد. شخصی‌سازی آیکون‌ها درحال‌حاضر از طریق اپلیکیشن‌های شخص ثالث و در یک فرایند نسبتاً دشوار امکان‌پذیر است، اما با این آپدیت احتمالاً کاربران به سادگی قادر خواهند بود آیکون‌ها را سفارشی کنند.

البته هنوز مشخص نیست که کاربران در تغییر آیکون‌ها چقدر آزادی عمل خواهند داشت و ممکن است تنها بتوانند رنگ یک آیکون را تغییر دهند، ولی تصویر آن ثابت بماند. همچنین احتمال دارد در آپدیت iOS 18 بتوان مکان هر اپلیکیشن را آزادانه تغییر داد.

به‌نظر می‌رسد اپل در آپدیت iOS 18 قابلیت‌های زیادی را برای شخصی‌سازی هوم‌اسکرین و برنامه‌های پیش‌فرض آیفون در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بااین‌حال هنوز این گزارش‌ها قطعی نیستند و باید تا 21 خرداد و برگزاری WWDC 2024 منتظر ماند.