این قابلیت احتمالاً در اندروید 15 وجود خواهد داشت.

در اوایل سال جاری، گوگل ویژگی Nearby Share اندروید را با قابلیت Quick Share سامسونگ ادغام کرد. این سیستم جدید اشتراک‌گذاری فایل بسیار سریع‌تر از سیستم قبلی است و حتی، قرار است بهتر شود.

به گزارش Android Authority، درحال‌حاضر، قابلیت Quick Share با یافتن دستگاه‌های سازگار در نزدیکی شما از طریق بلوتوث و Wi-Fi به آن‌ها وصل می‌شود. بااین‌حال، پیداکردن دستگاه‌ها گاهی اوقات می‌تواند زمان زیادی را ببرد؛ به‌خصوص زمانی که تلفن‌ها به یک شبکه Wi-Fi متصل نیستند. گوگل راهی برای برقراری ارتباط سریع‌تر ایجاد کرده و این راه از طریق کدهای QR است.

نحوه عملکرد قابلیت جدید Quick Share
آخرین نسخه بتای Google Play Services (نسخه 24.20.13) کدهای QR را در Quick Share معرفی می‌کند که کاربران می‌توانند با اسکن آن‌ها، اتصال سریع برای اشتراک گذاری فایل‌ها را آغاز کنند. هنگام به‌اشتراک‌گذاری فایل‌ها از طریق قابلیت Quick Share، کاربر می‌تواند روی گزینه اشتراک‌گذاری با کد QR کلیک کند تا یک کد QR ایجاد شود. سپس گیرنده می‌تواند کد QR ساخته شده را اسکن کند و در نهایت هر دو دستگاه فرایند انتقال فایل‌ها را آغاز می‌کنند.

این ویژگی جدید هنوز در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی وجود ندارد، اما انتظار می‌رود به‌زودی منتشر شود. این ویژگی احتمالاً در آینده برای دستگاه‌های مجهز به اندروید 15، فعال خواهد شد.

ویژگی جدید اشتراک‌گذاری سریع در Android TV، مرورگر Chrome و سیستم‌عامل Windows در دسترس است.

این قابلیت جدید در Quick Share، یکی از ویژگی‌های جدید اندروید 15 خواهد بود. از قابلیت‌های احتمالی این نسخه از اندروید می‌توان به اشتراک‌گذاری بخشی از صفحه‌نمایش، ویژگی Notification Cooldown، ویژگی‌های جدید برای برنامه دوربین، کلید مشخص برای کنترل ویبره صفحه کلید، اعلان‌های حساس، پنجره‌ی مخصوص برای گزینه بلوتوث، درصد سلامت باتری و … اشاره کرد.

انتظار می‌رود اندروید 15 رسماً پس از شهریور 1403 در دسترس کاربران گوشی‌های اندرویدی قرار گیرد. تا آن زمان به غیر از قابلیت‌هایی یادشده، ویژگی‌های دیگری نیز به این نسخه از اندروید اضافه خواهد شد.