عموم کاربران سرویس یوتوب پریمیوم حالا می‌توانند از قابلیت مبتنی بر هوش مصنوعی «Jump Ahead» استفاده کنند.

کاربران یوتوب پریمیوم حالا می‌توانند از قابلیت مبتنی بر هوش مصنوعی «Jump Ahead» استفاده کنند. این ویژگی که اسفندماه 1402 به‌صورت محدود در دسترس برخی کاربران قرار گرفته بود، اکنون به‌صورت گسترده‌تر در اختیار عموم کاربران پریمیوم قرار گرفته است. کاربران با این قابلیت می‌توانند مستقیماً قسمت‌هایی از یک ویدیو را مشاهده کنند که بیشتر مخاطبان معمولاً آن قسمت‌ها را می‌بینند.

گفتنی است این ویژگی فقط در یوتوب اندروید و فقط برای ویدیوهای انگلیسی‌زبان منتخب در دسترس است. این پلتفرم در ماه مارس آزمایش محدود این ویژگی را آغاز کرد و اکنون برای عموم مشترکین پریمیوم در دسترس است.

ویژگی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی یوتوب در دسترس کاربران پریمیوم قرار گرفت
ویژگی مبتنی بر هوش مصنوعی «Jump Ahead» به کاربران این امکان را می‌دهد با ترکیب داده‌های کاربران و هوش مصنوعی به بهترین بخش‌های ویدیو بروند. این ویژگی قبلاً فقط برای کاربران منتخب پریمیوم در ایالات‌متحده در دسترس بود، اما اکنون همه کاربران پریمیوم یوتوب می‌توانند آن را از طریق youtube.com/new امتحان کنند. درحال‌حاضر، این ویژگی فقط در دسترس کاربران اندروید یوتوب در ایالات‌متحده کار قرار دارد و فقط برای ویدیوهای انگلیسی‌زبان در دسترس است.

از آنجایی که این یک ویژگی آزمایشی است، یوتوب اعلام کرده است که فقط تا اول ژوئن برای آزمایش در دسترس خواهد بود. پس از مهلت مقرر، این پلتفرم ممکن است آن را به‌عنوان بخشی از اشتراک پریمیوم خود به‌طور رسمی عرضه کند یا حتی ممکن است مدت زمان دسترسی آزمایشی را بیشتر تمدید کند.

با دو بار کلیک روی دکمه جلوزدن ویدیو، معمولاً ویدیو به قسمتی می‌رود که بیشتر مخاطبان از آن جلوتر را مشاهده می‌کنند. یوتوب خاطرنشان می‌کند که هنوز همه ویدیوها از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کنند. این گزینه در قالب یک دکمه برای چند ثانیه در قسمت پایین سمت راست نمایش داده می‌شود.