با وجود نمایشگر انعطاف‌پذیر، از این دستگاه می‌توان به‌عنوان یک گوشی هوشمند یا ساعت هوشمند استفاده کرد.

لنوو در نمایشگاه MWC 2024، گوشی هوشمند مفهومی Motorola Adaptive Display را به نمایش گذاشت و رویکرد نوآورانه خود را با فناوری صفحه‌نمایش انعطاف پذیر نشان داد. این دستگاه مفهومی که ابتدا در اکتبر 2023 معرفی شده بود، اکنون به صورت عمومی و همراه با ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصربه‌فرد خود نمایش داده شده است.

این دستگاه دارای یک نمایشگر FHD+ pOLED است که می‌توان آن را خم کرد و براساس نیاز خود، آن را به اشکال مختلفی درآورد. در طول چند سال گذشته شاهد نمایشگرها و فناوری‌های مکانیکی قابل‌توجهی در دستگاه‌های تاشو و رول‌شونده بوده‌ایم و این فناوری نمونه پیشرفته دیگری از آن‌ها محسوب می‌شود.

یکی از ویژگی‌های برجسته این طرح مفهومی، توانایی آن برای انطباق با سناریوهای مختلف است. به بیان ساده‌تر، این فناوری را علاوه بر یک گوشی تاشو، می‌توان به دور مچ دست خود بست تا از آن به‌عنوان یک دستگاه شبیه به ساعت هوشمند استفاده کرد.

علاوه بر این‌، می‌توان آن را در حالت‌های مختلف ایستاده قرار داد که این امر باعث انعطاف‌پذیری بیشتر آن در حین استفاده می‌شود. زمانی که نمایشگر6.9 اینچی این فناوری به‌صورت صاف قرار گرفته باشد، یک تجربه اندرویدی کامل را ارائه می‌کند و در حالت عمودی، به یک نمایشگر 4.6 اینچی فشرده‌تر تبدیل می‌شود.

همچنین این فناوری به‌گونه‌ای ساخته شده است که براساس شکل و جهت آن، تنظیمات متفاوتی را شامل می‌شود. به‌عنوان مثال، هنگامی که از آن به‌عنوان یک ساعت هوشمند استفاده شود، رابط دستگاه به‌طور خودکار به طرح ساعت هوشمند تغییر پیدا می‌کند و این امر تجربه کاربر برای استفاده از این فناوری روی مچ دست خود را بهینه می‌کند. با این وجود، از Motorola Adaptive Display می‌توان در زمینه‌های مختلفی استفاده کرد.

این طرح مفهومی دارای مجموعه‌ای از باتری‌های کوچک است که در عناصر قاب آن چیده شده‌اند و به مکانیزم لولا متصل شده‌اند. این باتری‌ها که البته جزئیات مربوط به ظرفیت کل آن‌ها نامشخص است، انعطاف‌پذیری دستگاه را ممکن می‌کند.

در نهایت، لنوو ادعا کرده که این فناوری هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد و برای تولید انبوه آماده نیست. بنابراین اگر لنوو قصد داشته باشد چنین محصولی را به بازار عرضه کند، احتمالا این امر چندین سال طول خواهد کشید.