ظاهراً این هدست در اوایل سال 2025 به‌بازار عرضه می‌شود.

به‌نظر می‌رسد دو شرکت بزرگ فناوری متا و ال‌جی با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا یک هدست واقعیت ترکیبی قدرتمند بسازند. این هدست قرار است با اپل ویژن پرو رقابت کند.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، به کره جنوبی سفر می‌کند تا با مدیرعامل ال جی دیدار کند. به گزارش اندروید سنترال، در این جلسه که 9 اسفند 1402 برگزار می‌شود، جزئیات همکاری بین دو غول فناوری نهایی خواهد شد. با این اتحاد، مهندسان بخش سخت‌افزار ال‌جی با مهندسان متا در ساخت هدست واقعیت ترکیبی مبتنی بر هوش مصنوعی همکاری می‌کنند.

همکاری متا و ال‌جی در ساخت این هدست چگونه خواهد بود؟

متا باور دارد که ال‌جی در ساخت سخت‌افزار این هدست می‌تواند شریک خوبی باشد. ال‌جی همچنین می‌تواند webOS خود را که در تلویزیون‌های هوشمندش به‌کار می‌گیرد، برای این هدست نیز تطبیق دهد.

همچنین متا می‌تواند فناوری‌های سخت‌افزاری و webOS ال‌جی را با تجربه روبه‌رشد خود در ساخت سرویس‌های هوش مصنوعی، ترکیب کند. بنابراین عملکرد این دستگاه احتمالاً خیلی بهتر از متا کوئست 3 خواهد بود.

زاکربرگ قبلاً انتقاداتی را علیه ویژن پرو مطرح کرده بود؛ او ادعا داشت بااینکه دستگاه اپل حدود 6 برابر قیمت بیشتری نسبت به متا کوئست 3 دارد، عملکرد به‌مراتب ضعیف‌تری نسبت به هدست متا دارد.

هدست جدید ال‌جی-متا شاید در اوایل سال 2025 عرضه شود. برخی شایعات ادعا می‌کنند که نسل بعدی Vision Pro اپل ممکن است تا نیمه دوم سال 2025 عرضه نشود. بنابراین متا می‌تواند تا آن زمان با هدست واقعیت ترکیبی آینده خود، تا حد زیادی دستگاه اپل را به چالش بکشد. باید منتظر ماند و دید که نسل بعدی ویژن پرو چقدر می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد.

البته متا و ال‌جی در این راه رقبای سرسختی نیز دارند؛ سامسونگ قصد دارد با همکاری گوگل و کوالکام یک هدست واقعیت ترکیبی بسازد. انتظار می‌رود در هدست واقعیت ترکیبی سامسونگ، سیستم‌عامل اندروید و تراشه اسنپدراگون XR2+ نسل 2 وجود داشته باشد.