مدیرعامل آنر، «ژائو مینگ»، در یک رویداد با حمله به گوشی‌های اپل گفت آیفون‌ها نسبت به بسیاری از گوشی‌های هوشمند اندرویدی سخت‌افزار ضعیف‌تر و طراحی منسوخی دارند، آنتن‌دهی‌شان ضعیف‌تر است و همچنین شارژدهی باتری پایینی دارند، اما بازهم کاربران به‌خاطر iOS آن را انتخاب می‌کنند؛ بنابراین آنر می‌خواهد یک سیستم و نرم‌افزاری بهتر از iOS بسازد.

مینگ در یک رویداد در مرکز تحقیق‌و‌توسعه آنر در شنژن چین صحبت کرد. مدیرعامل آنر برنامه‌های بلندپروازانه و جاه‌طلبانه‌ای دارد و می‌خواهد از iOS اپل پیشی بگیرد. به گفته مینگ، هزینه‌های بخش تحقیق‌و‌توسعه آنر در سال 2022، 10 درصد درآمد کلی‌ این شرکت بوده است. به‌دلیل این میزان سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق‌وتوسعه، مدیرعامل آنر درباره آینده MagicOS امیدوار است.

آنر می‌خواهد به جنگ iOS اپل برود

طبق ادعای مینگ، آیفون اپل نسبت به رقبای اندرویدی خود عملکرد سخت‌افزاری پایین‌تری دارد و همچنین طراحی‌اش قدیمی‌تر به‌نظر می‌رسد و شارژدهی باتری پایینی هم دارد؛ اما برگ برنده اپل سیستم‌عامل iOS و اکوسیستمی است که کوپرتینویی‌ها ساخته‌اند. به همین دلیل با وجود مشکلات ادعاشده توسط مدیرعامل آنر، بازهم کاربران آیفون را انتخاب می‌کنند.

سیستم‌عامل iOS اپل در نوع خود روان، قابل اعتماد و قدرتمند است و به همین دلیل آنر می‌خواهد با نسخه‌های بعدی MagicOS به جنگ آن برود. آنر در کنار تمرکز روی بهبود عملکرد MagicOS، می‌خواهد یک اکوسیستم غنی‌تر هم برای کاربران فراهم کند که نه‌تنها اکوسیستم اپل را به چالش بکشد، بلکه به جنگ صاحب قدیمی‌اش، یعنی هواوی و HarmonyOS هم برود.

با توجه به اینکه آنر برخلاف هواوی به سرویس‌های گوگل دسترسی دارد و گوشی‌هایش را در بازار جهانی هم عرضه می‌کند، بهتر از هواوی می‌تواند روی محصولات و اکوسیستم خود مانور دهد. بااین‌حال، حداقل در آینده نزدیک بسیار بعید است که آنر بتواند تهدیدی را متوجه اپل و اکوسیستم آن کند؛ البته هواوی پیش از اینکه تحت تحریم‌های شدید آمریکا قرار بگیرد، به رقیبی جدی برای اپل تبدیل شده بود.