پس از آن که اعلام شد پشتیبانی از کورتانا قطع می‌شود، مایکروسافت حالا قابلیت استفاده از حالت صوتی بینگ چت را که پیش‌تر در اپ موبایل این سرویس دیده شده بود، به نسخه دسکتاپ می‌آورد تا به‌راحتی امکان پرسیدن سؤال و دریافت جواب را داشته باشید.
با این تغییر جدید می‌توانید با کمک حالت صوتی بینگ روی مرورگر اج دسکتاپ سؤالات را با صدای خودتان بپرسید و جواب‌ها را هم به‌شکل صوتی دریافت کنید. این ویژگی درحال‌حاضر فقط از زبان‌های انگلیسی، ژاپنی، فرانسوی، آلمانی و ماندارین پشتیبانی می‌کند، اما مایکروسافت وعده عرضه زبان‌های بیشتر را هم داده است.

برای استفاده از این قابلیت کافیست دکمه میکروفن را از چت باکس بینگ انتخاب کنید و سپس با صدای بلند سؤال خود را بپرسید. به‌نظر می‌رسد که این سرویس با کمک قابلیت‌های صوتی خود می‌خواهد به‌نوعی جایگزین کورتانا شود. مایکروسافت هفته گذشته اعلام کرد که در ادامه سال 2023 پشتیبانی از اپلیکیشن کورتانا در ویندوز را قطع می‌کند.

بینگ چت به سایر مرورگرها می‌آید
در آپدیت این هفته بینگ چت تغییر بزرگ دیگری دیده نمی‌شود، اما مایکروسافت ظاهراً در تلاش برای افزودن پشتیبانی از این چت‌بات به سایر مرورگرها ازجمله کروم و سافاری است. درحال‌حاضر ظاهراً افراد کمی روی این مرورگرها به بینگ چت دسترسی پیدا کرده‌اند و کاربران مرورگر ویوالدی هم با به‌روزرسانی 6.1 به این چت‌بات دسترسی دارند.

از زمان عرضه عمومی ChatGPT و موفقیت این چت‌بات، مایکروسافت تلاش زیادی کرده است تا بخش عمده قابلیت‌های این مدل هوش مصنوعی را به چت‌بات بینگ بیاورد. این سرویس حالا باعث مراجعه هرچه بیشتر کاربران به این موتور جستجو شده است که قبلاً در مقابل گوگل حرف زیادی برای زدن نداشت.