ماسک در گذشته بارها علیه نیویورک تایمز انتقاداتی را مطرح کرده بود.

شبکه اجتماعی ایکس که پیش‌تر با نام توییتر شناخته می‌شد، تیک طلایی اکانت رسمی رسانه نیویورک تایمز را حذف کرده است. این اتفاق ظاهراً در ادامه کشمکش‌های ایلان ماسک و این رسانه رخ داده، درحالی‌که سایر رسانه‌ها هنوز تیک طلایی خود را حفظ کرده‌اند.

به‌گزارش واشنگتن پست، یک منبع آگاه می‌گوید سه‌شنبه هفته پیش متوجه شد که تیک طلایی اکانت نیویورک تایمز روی پروفایل این نشریه در شبکه اجتماعی ایکس حذف شده است. این درحالی است که واشنگتن پست، وال استریت ژورنال، آسوشیتد پرس، سی‌ان‌ان و بلومبرگ هنوز تیک طلایی دارند.

در روز پنجشنبه توییتر به اکانت نیویورک تایمز تیک آبی داد، اما هنوز خبری از بازگشت تیک طلایی نیست. سخنگوی این رسانه می‌گوید شرکت ایکس درباره علت این اقدام یا اقدامات قبلی به آن‌ها هیچ توضیحی ارائه نکرده است.

کشمکش طولانی ایلان ماسک و نیویورک تایمز در ایکس

این اتفاق یک‌بار دیگر نشان می‌دهد که ایلان ماسک چگونه می‌خواهد از نفوذ شبکه اجتماعی پرطرفدار خود علیه رسانه‌های بزرگ استفاده کند. در ماه آوریل، ماسک سیستم قدیمی اعطای تیک به سیاستمداران، خبرنگاران و دیگر چهره‌های مطرح را متوقف کرد و در عوض فروش تیک آبی در ازای پرداخت ماهانه 8 دلار را آغاز نمود.

ایکس برای اعطای تیک طلایی به شرکت‌ها نیز اشتراکی با هزینه ماهانه 1000 دلار را معرفی کرد. اما زمانی که نیویورک تایمز اعلام کرد چنین مبلغی را نمی‌پردازد، ماسک تیک طلایی آن را حذف کرد. بااین‌حال، اندکی بعد تیک این اکانت و چند حساب دیگر بدون پرداخت پول به آن‌ها برگردانده شد. منابع آگاه می‌گویند نیویورک تایمز و واشنگتن پست هرگز برای تیک طلایی خود پولی به ایکس پرداخت نکرده‌اند.

ایلان ماسک در گذشته بارها به نیویورک تایمز حمله کرده بود. او در ماه اوت مدعی شده بود که این رسانه حامی نسل‌کشی است و اگر زمانی برای کنارگذاشتن آن‌ها وجود داشته باشد، اکنون باید دست به کار شد. چند روز بعد، تغییری در لینک‌های منتهی به وب‌سایت نیویورک تایمز ایجاد شد تا کاربری تأخیری پنج‌ثانیه‌ای را تحمل کند و ترافیک این رسانه کاهش یابد. این مشکل البته نهایتاً برطرف شد.

گفتنی است نیویورک تایمز بیست‌وپنجمین اکانت از نظر تعداد دنبال‌کننده در شبکه اجتماعی ایکس است.