اپل ظاهراً هنوز راهکاری برای کاهش هزینه تولید هدست گران‌قیمت خود پیدا نکرده است.

اپل ظاهراً هنوز راهکاری برای کاهش هزینه تولید هدست 3 هزار دلاری ویژن پرو پیدا نکرده است. بنابراین به‌نظر می‌رسد خبری از نسل بعدی این هدست تا پایان سال 2026 نخواهد بود.

تقاضای خرید هدست اپل ویژن پرو به‌آرامی درحال کاهش است. بااین‌وجود، اپل حتی یک قدم از اهداف بلندمدت خود در مورد این دستگاه، عقب‌نشینی نکرده است. به‌گزارش بلومبرگ، جانشین هدست واقعیت ترکیبی 3499 دلاری اپل، ممکن است تا پایان سال 2026 نیز عرضه نشود.

اپل با مسائل مختلفی دست‌و‌پنجه نرم می‌کند. یکی از مسائل اصلی که این شرکت درحال رسیدگی به آن است، موضوع قیمت‌گذاری است. برای آنکه اپل بتواند هدست واقعیت افزوده خود را با قیمتی مناسب‌تر به بازار عرضه کند، غول فناوری باید هزینه قطعات اولیه را کاهش دهد. اما در عمل اگر این شرکت بخواهد چنین مسیری را طی کند، راهی سخت و طولانی در پیش دارد تا بتواند یک گجت پوشیدنی مقرون‌به‌صرفه در دسترس کاربران قرار دهد.

نسل بعدی هدست اپل ویژن پرو با چه قیمتی به بازار عرضه خواهد شد؟

نسل دوم اپل ویژن پرو می‌تواند با نمایشگر سایر تأمین‌کنندگان بازار عرضه شود. یعنی علاوه‌بر سونی، تأمین‌کنندگان دیگر نمایشگرهای میکرو OLED ممکن است بتوانند تأمین این قطعه را برعهده بگیرند. البته پیش‌فرض این است که کیفیت آن‌ها تأیید شود.

گفته می‌شود که اپل در تلاش است تا قیمت پنل‌های میکرو اولد 4K را حدود 456 دلار کاهش دهد. این شرکت ظاهراً در حال ارزیابی دو تأمین‌کننده نمایشگر چینی است. به گفته «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، عرضه نسخه جانشین هدست اپل ویژن پرو ممکن است تا پایان سال 2026 اتفاق نیفتد. این محصول باید قبل از عرضه نسل دوم، با کاهش هزینه چشمگیری روبه‌رو شود. اپل هنوز تصمیم نهایی نگرفته است که چگونه و از چه طریقی می‌خواهد هزینه تولید هدست واقعیت افزوده خود را پایین بیاورد.

باید دید درنهایت اپل چه تصمیمی برای نسل بعدی هدست اپل ویژن پرو می‌گیرد و آیا می‌تواند نسخه بعدی را با قیمتی مناسب‌تر به بازار عرضه کند یا خیر.