طبق ویدیوی منتشرشده توسط اکانت مارک زاکربرگ در تردز، از این پس می‌توان تا 6 پنجره را روی متا کوئست 3 اجرا کرد.

به‌روزرسانی جدید هدست واقعیت مجازی متا کوئست 3 می‌تواند قابلیت ویژه‌ای برای اجرای هم‌زمان چندین پنجره در کنار هم فراهم کند که بسیار مشابه آن چیزی است در اپل ویژن پرو دیده‌ایم.

مارک زاکربرگ مشغول استفاده از قابلیت جدید متا کوئست 3
مارک زاکربرگ به‌تازگی در پستی روی شبکه تردز اعلام‌ کرد نسخه 67 سیستم‌عامل هورایزن برای هدست‌های واقعیت مجازی کوئست درحال انتشار است. این نسخه مجهز به قابلیت آزمایشی اجرای چندین پنجره مجازی در کنار هم خواهد بود که کاربران با استفاده از آن می‌توانند تا حداکثر 6 پنجره در اختیار داشته باشند. البته این ویژگی به‌صورت پیش‌فرض فعال نیست و کاربران باید پس از رفتن به بخش تنظیمات و ورود به قسمت Experimental آن را فعال کند.

پس از فعال‌سازی قابلیت گفته‌شده، فضایی برای قراردادن سه پنجره به‌شکل پیش‌فرض ارائه می‌شود و کاربران اگر علاقه داشته باشند، می‌تواند این مقدار را تا 6 پنجره دیگر هم افزایش دهند. این ویژگی جدید روی هدست‌های کوئست پرو، کوئست 2 و کوئست 3 در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. البته استفاده از آن به‌دلیل پشتیبانی از واقعیت افزوده روی متا کوئست 3 تجربه بهتری خواهد داشت.

ویژگی دیگری که مرتبط با قابلیت جدید مولتی‌تسکینگ است، Theater View نام دارد و کاربر با بهره‌گیری از آن می‌تواند سریعاً پنجره‌ای را بزرگ کند، درحالی‌که روشنایی سایر پنجره‌ها کم می‌شوند. این گزینه برای برنامه‌هایی مثل مرورگر، پخش‌کننده ویدیو، اپ‌های دوبعدی و سایر برنامه‌های ویندوز که در سیستم‌عامل هورایزن قرار داد، فعال خواهد بود.

متا همچنین بخش تازه‌ای با عنوان Horizon Feed روی سیستم‌عامل هدست‌های واقعیت مجازی خود قرار داده است که محتواهای منتخب را به کاربران نشان می‌دهد. هدف از طراحی این قسمت معرفی آسان‌تر اپلیکیشن‌ها و بازی‌های جدید به کاربران است و علاقه‌مندان می‌توانند از آن طریق پست منتشر کنند و با دوستان خود نیز محتوا به اشتراک‌ بگذارند.

از دیگر تغییرات صورت گرفته در نسخه 67 سیستم‌عامل هورایزن می‌توان به سوایپ برای تایپ آسان‌تر، پشتیبانی از کد QR برای تنظیم اتصال وای‌فای (فقط در کوئست 3) و بهبود قابلیت تشخیص خودکار حرکت چشم در کوئست پرو اشاره کرد. همچنین مارک زاکربرگ در پست خود روی شبکه اجتماعی تردز، پیش‌نمایشی از قابلیت جدید اجرای چندین پنجره کنار هم را منتشر کرده است که می‌توانید آن را مشاهده کنید.