مدیرعامل تلگرام در مصاحبه‌ای اعلام کرد که تعداد کاربران فعال ماهانه این پیام‌رسان احتمالاً تا یک سال دیگر از مرز 1 میلیارد می‌گذرد.

«پاول دورف»، مدیرعامل تلگرام اخیراً در اتفاقی نادر مصاحبه‌ای ویدیویی با «تاکر کارلسن»، خبرنگار سابق فاکس، انجام داده است. او در این مصاحبه می‌گوید سرویس پیام‌رسانی تلگرام احتمالاً تا یک سال دیگر مرز 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه را پشت‌سر خواهد گذاشت.

پاول دورف در مصاحبه با تاکر کارلسن اعلام کرد که اپلیکیشن تلگرام مانند آتشی که در جنگل گسترده می‌شود، درحال رشد میان کاربران است. او گفت: «ما اکنون احتمالاً تا یک سال دیگر مرز 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه را رد می‌کنیم.» تلگرام درحال‌حاضر بیش از 900 میلیون کاربر فعال دارد.

مصاحبه مدیرعامل تلگرام با تاکر کارلسن

مدیرعامل تلگرام در این مصاحبه اعلام کرد که آن‌ها می‌خواهند این پلتفرم خنثی بماند و در کشمکش‌های ژئوپولتیک نقشی نداشته باشد. او توضیح داد که در سال 2014 به‌دلیل فشارهای دولت روسیه برای کنترل شرکت و اپی که قبلاً ساخته بود، مجبور به ترک این کشور شد.

بزرگ‌ترین رقیب تلگرام اپلیکیشن واتس‌اپ، متعلق به متا است که بیش از 2 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد. بنابراین تیم پاول دورف هنوز باید کارهای زیادی انجام دهد تا این فاصله را کمتر کند. البته دورف در این مصاحبه تأکید کرد که تلگرام تاکنون هیچ هزینه‌ای برای بازاریابی انجام نداده و تمام رشد آن ارگانیک بوده است.

مدیرعامل تلگرام پیش‌تر در مصاحبه‌ای با فایننشال تایمز گفته بود که این شرکت احتمالاً در آینده سهام خود را در آمریکا عرضه خواهد کرد. البته او یادآور شد که این اتفاق تنها پس از رسیدن به سودآوری رخ خواهد داد. تلگرام ظاهراً صدها میلیون دلار درآمد دارد و انتظار می‌رود که از سال آینده به سود برسد.

او درباره مصاحبه با تاکر کارلسن در پستی در کانال شخصی تلگرام خود گفته بود که به‌عنوان مدیر یک پلتفرم پیام‌رسانی که از نظر سیاسی خنثی است، وظیفه دارد که با خبرنگارانی با دیدگاه‌های سیاسی گوناگون مصاحبه کند. این رویکرد به او کمک خواهد کرد تا بتواند داستان تلگرام را برای تمام طیف‌های جامعه تعریف کند.