اگر از آن دسته کاربرانی هستید که فعالیت زیادی در اینستاگرام دارید و پست‌ها و استوری‌های زیادی را به اشتراک می‌گذارید، حتما تا حالا اسم اپلیکیشن Unfold به گوشتان خورده است. اپلیکیشن Unfold منحصرا برای ساخت استوری توسعه یافته و جالب است بدانید که بسیاری از سلبریتی‌های معروف برای به اشتراک گذاشتن استوری‌های خود در اینستاگرام از این اپ استفاده می‌کنند. در ادامه به معرفی برخی از ویژگی‌های بارز این نرم‌افزار می‌پردازیم.

به جرأت می‌توان گفت اپلیکیشن Unfold به نسبت تمامی اپلیکیشن‌های رقیب از رابط کاربری ساده‌تری بهره‌مند است و یکی از دلایل محبوبیت این برنامه هم به همین موضوع برمی‌گردد. طریقه‌ی ساخت استوری و شروع کار در این برنامه این گونه است که با انتخاب دکمه + می‌توانید فایل ساخت استوری موردنظر را راه‌اندازی و آن را نام‌گذاری کنید. سپس با انتخاب دوباره دکمه + با طیف عظیم و متنوعی از قالب‌ها‌ی از پیش تعیین‌شده برای انتخاب مواجه می‌شوید.

این قالب‌ها بسیار کامل و متنوع هستند و تقریبا هر سلیقه‌ای را در برمی‌گیرند؛ از قالب‌های ساده و مینیمال گرفته تا قالب‌های پرزرق و برقی که بعضی سلیقه‌ها آن‌ها را می‌پسندند. اما از بین قالب‌های موجود در این اپ، به شخصه قالب Classico را به دلیل سادگی و در عین حال جذابیتش بیشتر از سایر قالب‌ها می‌پسندم. این قالب انواع فونت‌های متنوع را در بر‌می‌گیرد و فرم‌های چینش عکس‌ در این قالب بسیار زیبا و دل‌نشین هستند. علاوه بر این‌ قالب یاد شده دارای پس‌زمینه سفید است و رنگ سفید هم به دلیل خنثی بودن گزینه‌ی بسیار خوبی برای ترکیب با سایر رنگ‌ها به شمار می‌آید و کاربران می‌توانند تقریبا برای هر سبک استوری از آن استفاده کنند.

اما پس از این که قالب مورد نظر خود را انتخاب کردید با یک مربع بزرگ خاکستری رنگ در صفحه‌ی دیوایس خود مواجه می‌شوید، که با انتخاب آن می‌توانید از یک تا هر تعداد عکس که در نظر دارید را درون برنامه بارگذاری کنید. با انتخاب تکست‌باکس تعبیه شده درون برنامه، کاربران می‌توانند متن‌های خود را ویرایش کنند و همچنین دکمه‌ی تعبیه شده در بالای کیبورد هم این امکان را به کاربر می‌دهد تا در فونت، سایز و رنگ تغییرات دل‌خواه خود را اعمال کند.

بعد از این که کار ویرایش و ساخت استوری به اتمام رسید، کاربران می‌توانند با انتخاب فلش جهت پایینی که در بالای برنامه تعبیه شده، فایل خود را در دستگاه ذخیره کنند، یا به صورت پی دی اف ذخیره کرده تا آن را برای فرد دیگری بفرستند و یا مستقیما در قالب استوری اینستاگرام آن را به اشتراک بگذارند.

البته شایان ذکر است که تمامی قالب‌های از پیش‌تعیین شده در برنامه رایگان نبوده و کاربران برای دسترسی کامل و نامحدود به تمام امکانات اپلیکیشن Unfold، باید پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای انجام دهند تا تبدیل به مشترکین پرمیوم شوند.