اپل پس از معرفی سیستم هوش مصنوعی جدید Apple Intelligence اعلام کرد که کدام دستگاه‌ها به این قابلیت‌ها دسترسی پیدا می‌کنند.

شب بزرگ کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل به پایان رسید و کوپرتینویی‌ها بالاخره از استراتژی هوش مصنوعی جدید خود با نام Apple Intelligence پرده برداشتند. بخشی از این قابلیت‌های هوش مصنوعی روی خود دستگاه‌ها اجرا می‌شود و نیازمند سخت‌افزار قدرتمندی است. اما کدام دستگاه‌ها از این سیستم پشتیبانی می‌کنند؟

اپل امشب اعلام کرد که چگونه قصد دارد قابلیت‌های هوش مصنوعی مختلف را در پلتفرم‌های خودش پیاده‌سازی کند و سرویس‌های مختلفی را در زمینه‌های گوناگون از تولید و ویرایش متن گرفته، تا اولویت‌بندی نوتیفیکیشن‌ها، تولید تصویر و ارائه قابلیت‌های جدید برای سیری در اختیار کاربران قرار دهد.

کدام دستگاه‌های اپل به Apple Intelligence دسترسی پیدا می‌کنند؟
قسمتی از قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید اپل از طریق مدل‌هایی اجرا می‌شوند که روی دستگاه‌ها پردازش خواهند شد. بخشی از این بار کاری نیز به سرورهای ابری منتقل می‌شود. اما اجرای آفلاین پردازش‌های هوش مصنوعی به دستگاه‌های قدرتمندی نیاز دارد. به‌همین منظور تنها برخی از محصولات اپل امکان دسترسی به Apple Intelligence را خواهند داشت. فهرست این محصولات از قرار زیر است:

آیفون 15 پرو مکس با تراشه A17 پرو
آیفون 15 پرو با تراشه A17 پرو
آیپد پرو با تراشه M1 و جدیدتر
آیپد ایر با تراشه M1 و جدیدتر
مک‌بوک ایر با تراشه M1 و جدیدتر
مک‌بوک پرو با تراشه M1 و جدیدتر
آی‌مک با تراشه M1 و جدیدتر
مک مینی با تراشه M1 و جدیدتر
مک استودیو با تراشه M1 و جدیدتر
مک پرو با تراشه M2 اولترا
با این حساب، حتی مدل‌های آیفون 15 و 15 پلاس هم به «هوش اپل» دسترسی پیدا نمی‌کنند.