شنیده‌ها حاکی از آن است که نسل بعدی گلکسی زد فولد ممکن است نمایشگر مقاوم‌تر و شاسی نازک‌تری درمقایسه‌با نسل گذشته داشته باشد.
بر کسی پوشیده نیست که سامسونگ مهم‌ترین شرکت تولیدکننده گوشی‌های تاشو محوسب می‌شود؛ به‌طوری‌که این شرکت بخش عمده‌ای از بازار یادشده را ازآنِ خود کرده است و ظاهراً قصد دارد که با معرفی گلکسی زد فولد ۴، این برتری را حفظ کند. گوشی یادشده مهم‌ترین محصول کره‌ای‌ها در نیمه‌ی دوم سال جاری میلادی خواهد بود و شایعات نیز از معرفی آن در ماه آگوست خبر می‌دهند.

اکنون، افشاگری در توییتر با نام کاربری TheGalox جزئیاتی از گوشی موردانتظار سامسونگ به‌اشتراک گذاشته است که درواقع، مهر تأییدی بر گزارش‌ها و شایعه‌های پیشین است. افشاگر یادشده می‌گوید که گلکسی زد فولد ۴ محافظ UTG مقاوم‌تری درمقایسه با نسل گذشته دارد. درحقیقت، یوتی‌جی شیشه‌ی بسیار نازکی است که روی پنل نمایشگر پوشانده می‌شود تا آن را دربرابر خط‌وخش مقاوم کند.

از دیگر مشخصات فاش‌شده می‌توان به کاهش ضخامت دستگاه اشاره کرد. این در حالی است که به‌نظر می‌رسد این شاسی باریک‌تر جایگاهی برای قراردادن قلم اس‌پن خواهد داشت. البته بهبودها به این‌جا ختم نمی‌شود و ظاهراً مهم‌ترین رکن گوشی‌های تاشو، یعنی لولا نیز دست‌خوش تغییراتی خواهد شد. گمان می‌رود که لولا جدید ابعاد کوچک‌تری داشته باشد و ناهمواری‌های وسط نمایشگر (یکی از مشکلات رایج گوشی‌های تاشو) را تا حد زیادی برطرف کند.