سامسونگ در زمینه گیمینگ نیز به گوشی‌های پرچمدار خود توجه ویژه‌ای دارد.

پردازشگرهای گرافیکی گوشی‌ها در چند سال اخیر به‌شدت قدرتمند شده‌اند، اما نمی‌توان این واقعیت را انکار کرد که وقتی صحبت از بازی‌های موبایلی به‌میان می‌آید، مقدار زیادی از این قدرت بدون استفاده باقی می‌ماند. به‌عنوان مثال، توسعه‌دهندگان بازی‌ها از ویژگی‌هایی مثل نرخ تازه‌سازی نمایشگر گوشی‌ها استفاده نمی‌کنند. بااین‌حال سازندگان بازی پابجی برای گوشی‌های پرچمدار سامسونگ، قابلیت پشتیبانی از نرخ 120 فریم بر ثانیه را فعال می‌کنند.

این روزها نمایشگرهای 120 هرتزی در گوشی‌های هوشمند بسیار رایج هستند، اما بازی‌های کمی وجود دارند که از این نرخ فریم پشتیبانی کنند. بازی PUBG: Battlegrounds، یکی از محبوب‌ترین بازی‌های موبایلی، شش سال پیش برای اندروید و iOS عرضه شد. این بازی تا امروز به نرخ 90 فریم بر ثانیه محدود بود. بااین‌حال قرار است شاهد تغییراتی در این زمینه باشیم.

به گزارش سام‌موبایل، گیمرهایی که صاحب گوشی‌های پرچمدار گلکسی هستند، از امروز می‌توانند این بازی را با نرخ 120 فریم بر ثانیه اجرا کنند.

بازی پابجی امروز آپدیت جدیدی دریافت می‌کند که حالت 120 فریم را برای گوشی‌‌های گلکسی S24 ،S23 و زد فولد 5 فعال می‌کند.

همکاری سامسونگ با شرکت سازنده پابجی
علاوه‌براین، سامسونگ اعلام کرده است که با Tencent، شرکت سازنده پابجی، درحال همکاری است تا عملکرد این بازی را روی دستگاه‌های گلکسی بهینه کند. این بهبودها در آخرین نسخه برنامه‌های Game Optimization Service (GOS) و Game Booster که روی گوشی‌ها و تبلت‌های گلکسی نصب هستند، اعمال خواهند شد.

بازی پابجی گرافیک نسبتاً بالایی دارد، بنابراین بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری این بازی، برای کنترل دما مفید خواهد بود. این بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری با سیستم‌های خنک‌کننده سری گلکسی S24، باعث اجرای بهتر این بازی می‌شوند؛ البته باید باید منتظر ماند و دید که این دستگاه‌ها تا چه مدت زمانی می‌توانند عملکرد پایدار را هنگام اجرای حالت 120 فریم بر ثانیه حفظ کنند.

همچنین باید منتظر ماند و دید که آیا سایر گوشی‌های پرچمدار گلکسی از گزینه 120 فریم بر ثانیه در PUBG پشتیبانی خواهند کرد یا خیر. سامسونگ درحال‌حاضر چیزی در این مورد نگفته است؛ بنابراین حتی اگر این شرکت قصد داشته باشد این قابلیت را برای دستگاه‌های قدیمی‌تر منتشر کند، احتمالاً مدتی طول می‌کشد.