حمله DDoS گوگل از تمام حملات DDoS ثبت‌شده قبلی، 7.5 برابر بزرگ‌تر بوده است.

حمله محروم‌سازی از سرویس یا به‌اختصار DDoS در مقایسه با سایر حملات سایبری احتمالاً کمترین میزان پیچیدگی را دارد اما می‌تواند صدمات واقعی به‌همراه داشته باشد. حالا گوگل و سایر شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ابری برتر مانند آمازون درحال گزارش بزرگ‌ترین حملات DDoS خود در تاریخ هستند.

سکوی ابری گوگل در گزارشی، بزرگ‌ترین حمله DDoS خود در تاریخ را اعلام کرده که در آگوست گذشته رخ داده است. طبق توضیحات گوگل، غول موتور جستجو در این حمله با 398 میلیون درخواست در ثانیه (RPS) مواجه شده که از این نظر بی‌سابقه است. گوگل درباره بزرگی این حمله توضیح می‌دهد که سکوی ابری آن‌ها فقط در عرض دو دقیقه با RPS بیشتری نسبت به تمام RPSهای ثبت‌شده ویکی‌پدیا در ماه سپتامبر سال جاری مورد حمله قرار گرفته است.

بزرگ‌ترین حمله DDoS تاریخ گوگل

گوگل همچنین توضیح می‌دهد که این حمله 7.5 برابر از تمام حملات DDoS ثبت‌شده قبلی بزرگ‌تر بوده است و در آن از تکنیک جدید «بازنشانی سریع» استفاده شده است. نکته قابل‌توجه اینکه بزرگ‌ترین حمله DDoS ثبت‌شده در سال 2022 فقط 46 میلیون RPS داشته است.

علاوه بر گوگل، Cloudflare و خدمات وب آمازون (AWS) نیز حملات مشابهی را گزارش کرده‌اند. کلودفلر که یک شبکه تحویل ابری پیشرو است، یک حمله با 201 میلیون RPS را خنثی کرده و AWS که بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده خدمات ابری جهان محسوب می‌شود، حمله‌ای با 155 میلیون RPS را متوقف کرده است.

به گفته گوگل، این حملات DDoS از اواخر آگوست آغاز شده و همچنان ادامه دارد و به‌طور خاص، ارائه‌دهندگان زیرساخت‌های ابری را هدف قرار داده است. با وجود مقیاس و شدت بسیار بزرگ این حملات، سرویس‌های ارائه‌دهنده خدمات ابری موفق شده‌اند به‌طور مؤثر با این حملات مقابله کرده و خدمات خود را بدون وقفه به مشتریان ارائه کنند. مایکروسافت نیز بدون اشاره به آمار خاصی، اعلام کرده که زیرساخت‌های ابری‌اش مورد حملات DDoS قرار گرفته است.

به‌دنبال این حملات، شرکت‌ها یک برنامه واکنش بین‌صنعتی را سازمان داده‌اند و استراتژی‌های اطلاعاتی و کاهش خطر خود را با سایر ارائه‌دهندگان خدمات ابری و مسئولین نگهداری نرم‌افزار به اشتراک گذاشته‌اند.