گوگل اعلام کرد که در پیکسل 8a و گوشی‌های بعدی می‌توان اطلاعات بیشتری درباره باتری دریافت کرد.

گوگل در یکی از آپدیت‌های اندروید 14، اطلاعات و آمار باتری را به گوشی‌های خود اضافه کرد، اما سپس در یک آپدیت دیگر، این ویژگی حذف شد. حالا گوگل اعلام کرده است که اطلاعات و آمار باتری در پیکسل 8a وجود خواهد داشت و به‌نوعی عرضه این گوشی را تأیید کرده است. این محصول احتمالاً در اردیبهشت‌‌ماه 1403 در کنفرانس گوگل I/O رونمایی خواهد شد.

براساس اعلام گوگل، قرار است نمایش اطلاعات و آمار باتری در پیکسل 8a و گوشی‌های آینده فعال شود. گوگل در آپدیت QPR1 اندروید 14، افزونه اطلاعاتی جدیدی را به بخش آمار باتری اضافه کرد که تعداد چرخه شارژ و تاریخ تولید باتری را نشان می‌داد. اگرچه این افزونه چندان کاربردی نبود، اما برای برخی کاربران می‌توانست مفید باشد. این افزونه در آپدیت مارس 2024 (اسفندماه) از گوشی‌های پیکسل ناپدید شد. طبق گفته گوگل، اساساً این افزونه هرگز قرار نبود در گوشی‌های موجود نشان داده شود.

نمایش اطلاعات باتری در پیکسل 8a

اینکه دقیقاً چرا این افزونه در وهله اول روی پیکسل‌های موجود نشان داده شد، مشخص نیست. همچنین برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن بود که گوگل قصد دارد در آینده اطلاعات مربوط به سلامت باتری را نیز اضافه کند؛ اما این افزونه به‌یک‌باره در آپدیت اخیر حذف شد.

احتمال دارد که در گوشی پیکسل 8a این قابلیت با تغییرات کاربردی‌تر برای کاربران فعال شود. انتظار می‌رود که پیکسل 8a تا چند ماه دیگر عرضه شود؛ به‌احتمال‌زیاد در کنفرانس گوگل I/O در ماه مه (اردیبهشت 1403) شاهد رونمایی این گوشی میان‌رده محبوب باشیم.

براساس برخی شایعات، پیکسل 8a نسبت به مدل قبلی، افزایش قیمت خواهد داشت. انتظار می‌رود قیمت مدل پایه این گوشی با 128 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی حدود 570 یورو باشد. نسخه 256 گیگابایتی نیز احتمالاً با قیمت 630 یورو عرضه شود.