گوگل می‌گوید رمزنگاری سرتاسری به پیام‌های گروهی مبتنی‌بر RCS در اپلیکیشن گوگل مسیج اضافه خواهد شد. همچنین واکنش به پیام‌ها ازطریق تمامی ایموجی‌ها ممکن می‌شود.
براساس گزارش ورج، گوگل قصد دارد در هفته‌های آینده سیستم رمزنگاری سرتاسری را به چت‌های گروهی‌ مبتنی‌بر پروتکل RCS در اپلیکیشن گوگل مسیج (Google Messages) اضافه کند. این قابلیت ابتدا به‌صورت آزمایشی دردسترس قرار خواهد گرفت. اپلیکیشن پیام‌رسان گوگل در حال حاضر در چت‌های دو نفره از سیستم رمزنگاری سرتاسری پشتیبانی می‌کند.

گوگل همچنین گفته است که به‌زودی کاربران می‌توانند با تمامی ایموجی‌ها به پیام‌های RCS واکنش نشان دهند. ماه گذشته‌ی میلادی آزمایش این قابلیت به‌صورت محدود شروع شده بود. در حال حاضر ایموجی‌هایی که برای واکنش به پیام‌های RCS دردسترس‌اند تنوع محدودی دارند.
گوگل در ماه‌های اخیر تلاش زیادی کرده است تا RCS را جایگزین SMS کند، اما فعلاً به موفقیت زیادی دست پیدا نکرده است. با این‌که RCS قابلیت‌های جذاب متنوعی ارائه می‌دهد، بسیاری از ما امکان استفاده از آن را نداریم. اپل تاکنون استاندارد RCS را به آی‌مسیج آیفون اضافه نکرده است. تیم کوک در مقطعی گفت که کاربران آیفون خواستار چنین موضوعی نیستند.


گوگل بارها به روش‌های مختلف اپل را ترغیب کرده است تا RCS به آی‌مسیج اضافه شود. اهالی مانتین‌ویو بار دیگر به اپل طعنه زده‌اند. گوگل در بیانیه‌اش می‌گوید تمامی اپراتورها و تولیدکنندگان بزرگ گوشی هوشمند به غیر از اپل، RCS را به‌عنوان استانداردی جدید پذیرفته‌اند. گوگل می‌گوید استفاده‌ی اپل از SMS «بدین معنی است که پیام‌رسانیِ آن‌ها در دهه‌ی ۹۰ میلادی گیر کرده.»