بتای سرویس گوگل پلی گیمز برای پی‌سی (Google Play Games for PC ) که با وجود آن کاربران از طریق رایانه‌های شخصی ویندوزی خود می‌توانند بازی‌های اندروید را اجرا کنند، در دسترس نیوزلند و بیش از 40 کشور اروپایی مانند آلمان، فرانسه، اسپانیا، لهستان، هلند و بریتانیا قرار گرفت.


گوگل ابتدا در ژانویه سال 2022 این سرویس را راه‌اندازی کرد و در آن زمان فقط کاربران هنگ‌کنگ، کره جنوبی و تایوان به Google Play Games for PC دسترسی داشتند. پس از آن، در نوامبر سال گذشته کاربران کشورهای بیشتری ازجمله در ایالات‌متحده، کانادا و سنگاپور نیز به آن دسترسی پیدا کردند.

بااین‌وجود، همان‌طور که گوگل در پست وبلاگ خود توضیح می‌دهد، درحال‌حاضر مجموعاً 56 کشور به این سرویس دسترسی دارند و بیش از 100 بازی مانند Cookie Run: Kingdom و Evony: The King’s Return را می‌توان از طریق برنامه ویندوز گوگل پلی گیمز اجرا کرد. همچنین هر ماه بازی‌های بیشتری به آن اضافه می‌شود و گوگل ادعا کرده است که به‌زودی کشورها و مناطق دیگری نیز می‌توانند از این طریق بازی‌های اندروید را روی ویندوز تجربه کنند.


مشخصات موردنیاز نسخه ویندوز گوگل پلی
البته برای تجربه‌کردن بازی‌های اندرویدی روی رایانه شخصی خود باید حداقل مشخصات ارائه‌شده توسط گوگل را فراهم کنید که به شرح فهرست زیر است:

ویندوز 10 (v2004)
حافظه SSD
گرافیک اینتل UHD Graphics 630 یا گزینه مشابه
پردازنده با 4 هسته فیزیکی
8 گیگابایت رم
10 گیگابایت فضای خالی
به گفته غول موتور جستجو، درصورت داشتن یک پردازنده 8 هسته‌ای (مانند AMD Ryzen 7 7800X3D) و یک کارت گرافیک گیمینگ، عملکرد بهتری در گیم‌پلی خواهید داشت. برای کاربران لپ‌تاپ نیز گوگل حداقل کارت گرافیک انویدیا GeForce MX450 را توصیه کرده است.

درنهایت باید اشاره کرد که هنوز مشخص نیست نسخه رایانه شخصی برنامه گوگل پلی چه زمانی در دسترس تمام کاربران قرار خواهد گرفت.