کاربران آیفون حالا می‌توانند نوار منوی مرورگر کروم را شخصی‌سازی کنند.

نسخه آیفون گوگل کروم به‌روزرسانی جدیدی دریافت کرده است که به‌موجب آن کاربران می‌توانند نوار منو را سفارشی‌سازی کنند.

نوار منو که در گوگل کروم با انتخاب سه نقطه سمت راست بالای صفحه باز می‌شود و یک منو را نشان می‌دهد، حالا در قسمت پایین صفحه، دارای گزینه شخصی‌‌سازی تحت عنوان «Customize Menu» شده است و به کاربران آیفون این امکان را می‌دهد تا بتوانند نوار منوی گوگل کروم را شخصی‌سازی کنند. وقتی کاربران روی صفحه گوگل کروم اسکرول کرده و به قسمت پایین صفحه بروند این گزینه را می‌توانند مشاهده کنند.

کاربران نسخه آیفون گوگل کروم می‌توانند چیدمان هوشمند نوار منو را غیرفعال کنند
همانطور که گفته شد آخرین آپدیت نسخه آیفون گوگل کروم به کاربران امکان شخصی‌سازی نوار منو را می‌دهد. یکی از قابلیت‌های خوب این شخصی‌سازی امکان غیرفعالکردن چیدمان هوشمند نوار منو است.

در نوار منو معمولاً مواردی که توسط کاربر بیشتر استفاده می‌شود، در ابتدا قرار می‌گیرند. این موارد با توجه به استفاده کاربر، تغییر می‌کنند. این وضعیت برای برخی کاربران آزاردهنده است. حالا کاربران می‌توانند ویژگی چیدمان هوشمند نوار منو را غیرفعال کنند.

همچنین کاربران می‌توانند به غیر از گزینه تنظیمات و اطلاعات وب‌سایت، بقیه موارد را از این منو حذف کنند. برای مثال کاربران می‌توانند بوک‌مارک‌ها، دانلودها، تاریخچه و بخش مدیریت پسوردها را تغییر وضعیت داده و چیدمان فهرست را عوض و شخصی‌سازی کنند.

گفتنی است تغییرات نوار منو درحال‌حاضر تنها در نسخه آیفون گوگل کروم در دسترس قرار گرفته است و به‌زودی کاربران آیپد نیز می‌توانند آن را در اختیار داشته باشند. گوگل کروم برای iOS این بهبود و به‌روزرسانی را دریافت کرده است و می‌تواند برای کاربران کاربردی باشد. باید دید این موضوع تا چه اندازه می‌تواند برای کاربران مورد توجه قرار گیرد.