فقط یک روز دیگر (۲۱ اردیبهشت) کنفرانس گوگل I/O 2022 کار خود را آغاز می‌کند و به همین خاطر قصد داریم در ادامه به مهم‌ترین انتظارات خود از این رویداد بپردازیم. همانطور که احتمالا می‌دانید، این کنفرانس در اصل مختص توسعه‌دهندگان است اما طی چند سال اخیر، گوگل در این رویداد از برخی محصولات سخت‌افزاری هم رونمایی کرده است.

اندروید ۱۳

بدون شک اندروید ۱۳ مهم‌ترین رونمایی گوگل در این رویداد خواهد بود. مدتی قبل چند نسخه‌ی اندروید ۱۳ برای توسعه‌دهندگان منتشر شد و حالا کاربران گوشی‌های اخیر پیکسل می‌توانند نسخه‌ی بتای این سیستم‌عامل را نصب کنند. با وجود اینکه بسیاری از ویژگی‌های مهم این سیستم‌عامل مشخص شده، اما گوگل در این رویداد به بخش بیشتری از ویژگی‌های اندروید ۱۳ می‌پردازد. همچنین در کنار این موضوع، گوگل تاریخ انتشار نسخه‌ی نهایی این سیستم‌عامل را اعلام خواهد کرد.

پیکسل ۶a

گوگل معمولا در رویداد‌های I/O از گوشی‌های سری پیکسل A رونمایی نمی‌کند اما طبق شایعات منتشر شده، به نظر می‌رسد در کنفرانس گوگل I/O 2022 شاهد رونمایی از این گوشی خواهیم بود. البته به نظر می‌رسد گوشی موردنظر بلافاصله راهی بازار نمی‌شود و برای عرضه‌ی آن باید تا حدود دو ماه دیگر صبر کنیم.

این گوشی از همان چیپست تنسور استفاده شده برای گوشی‌های سری پیکسل ۶ استفاده می‌کند و از نظر طراحی هم شباهت زیادی با آن‌ها دارد. برخی منابع اعلام کرده‌اند که در پنل پشتی ممکن است شاهد دوربین سه‌گانه باشیم ولی در این زمینه هنوز با قاطعیت نمی‌توانیم صحبت کنیم.

پیکسل واچ

پیکسل واچ یکی دیگر از محصولاتی است که شاید در این رویداد معرفی شود. در رابطه با این ساعت هوشمند طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته تصاویر و گزارش‌های زیادی منتشر شده است. به عنوان مثال یکی از افشاگران اعلام کرده که گوگل برای این ساعت قیمت بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار در نظر گرفته و همچنین ممکن است در دو اندازه و ۴ رنگ راهی بازار شود.

مدتی قبل هم اولین تصاویر واقعی این گوشی فاش شد که در آن‌ها می‌توانیم تمام زوایای بدنه‌ی آن را ببینیم. همچنین احتمالا در کنار معرفی این ساعت، از جدیدترین ویژگی‌های سیستم‌عامل WearOS هم خبردار خواهیم شد.

نمایشگر هوشمند نست هاب

روی هم رفته با وجود اینکه نسل دوم نست هاب و نست هاب مکس محصولات خیلی خوبی هستند، اما در کل زمان آن رسیده که گوگل از یک نمایشگر هوشمند جدید رونمایی کند. در همین رابطه برخی گزارش‌ها از احتمال معرفی یک نمایشگر هوشمند جدید در رویداد گوگل I/O 2022 خبر می‌دهند. ظاهرا این محصول از نمایشگر جداشونده بهره می‌برد و به غیر از این مشخصه، هنوز جزئیات چندانی در مورد آن فاش نشده است.

گوشی تاشوی گوگل

به غیر از مواردی که اشاره کردیم، باید به چند محصول دیگر هم بپردازیم که البته احتمال معرفی آن‌ها در رویداد گوگل I/O 2022 پایین است. یکی از آن‌ها اولین گوشی تاشوی گوگل است که طی ماه‌های گذشته چندین گزارش و شایعه در مورد آن منتشر شده است. با این حال با توجه به اینکه اخیرا شایعات مهمی در مورد این گوشی منتشر نشده، معرفی آن در این رویداد بعید به نظر می‌رسد.