سونی شایعات اخیر را قویاً رد کرد.

شایعات اخیر از خروج سونی از بازار گوشی‌های چین حکایت داشتند. حالا این شرکت با انتشار بیانیه‌ای، درباره این موضوع و تعهدات خود به‌طور کامل صحبت کرده است.

به گزارش گیزموچاینا، شعبه چین سونی در بیانیه‌ای گفت:

«بسیاری از کسب‌وکارهای سونی در چین، ازجمله تجارت تلفن همراه، به‌طور پیوسته درحال فعالیت هستند. چین یکی از مهم‌ترین بازارهای خارجی سونی است و ما انتظارات زیادی از توسعه در بازار چین داریم.»

اگرچه اخیراً سهم بازار گوشی‌های هوشمند سونی در چین کاهش یافته است، اما به‌نظر می‌رسد ژاپنی‌ها مصمم به حضور در این بازار رقابتی هستند.

این شرکت ژاپنی تقریباً یک دهه پیش با خرید سهام شرکت اریکسون، در یک سرمایه‌گذاری مشترک وارد بازار گوشی‌های هوشمند چین شد.

گوشی‌های آینده سونی اکسپریا

در سال‌های جاری، این شرکت برای همگام‌شدن با رشد سریع و رقابت شدید در بازار چین تلاش‌های زیادی کرده است. بااین‌حال، این شرکت همچنان گوشی‌های مختلفی ازجمله Xperia PRO-I ،Xperia 5 III ،Xperia 1 V ،Xperia 5V و Xperia1 IV را از طریق وب‌سایت خود در چین به فروش می‌رساند.

گفته شده سونی آماده می‌شود تا در سال 2024 گوشی‌های مختلفی را روانه بازار کند؛ ازجمله این محصولات می‌توان به اکسپریا 1 مارک 6 و 5 مارک 6 اشاره کرد. درحال‌حاضر اطلاعات زیادی در مورد این گوشی‌های هوشمند نداریم. اما شایعات حاکی از آن هستند که اکسپریا 1 مارک 6 از لنزهای 48 مگاپیکسلی در هر سه دوربین خود استفاده خواهد کرد. همچنین این دو گوشی احتمالاً دارای قابلیت‌های ویژه‌ای برای حفظ کپی‌رایت خواهند بود و عکس‌های گرفته‌شده توسط کاربران را با امضا و نام آن‌ها، ثبت می‌کنند.

احتمالاً در آینده نزدیک، بیشتر درباره ویژگی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری گوشی‌های سونی خواهیم شنید. باید دید که گوشی‌های نسل بعدی این شرکت توان رقابت با برندهای چینی مطرح مثل شیائومی و آنر را دارند یا خیر.